Skip to content Skip to footer

Jak pozbyć się nadmiernego owłosienia u mężczyzn?

Jeszcze jakiś czas temu problem z nadmiernym owłosieniem dotyczył przede wszystkim płci piękniej. Jednak kanony piękna się zmieniają i panowie również zadbać o swój wygląd. Usuwanie nadmiernego owłosienia u mężczyzn to nie tylko kwestia estetyki, ale także higieny oraz dobrego samopoczucia. Obecnie mamy do wyboru wiele różnych metod usuwania włosków.

Nadmierne owłosienie u mężczyzn. Jak się go pozbyć?

Najtańsza, jednocześnie metoda to golenie. Jednorazową maszynkę kupimy praktycznie w każdym sklepie. Bez problemu możemy ogolić praktycznie całe ciało. Cały zabieg nie trwa zbyt długo. Idealnie prawda? Niestety golenie ma sporo wad. Po pierwsze efekt jest bardzo nietrwały. Dodatkowo bardzo łatwo o zacięcia czy podrażnienia skóry. Inny problem to wrastające włoski.

Inna opcja do wyboru to kremy i pianki do depilacji. Dają one trwalszy efekt niż maszynka do golenia. Dodatkowo nie ryzykujemy zranienia się. Z drugiej strony różnego rodzaju substancje chemiczne znajdujące się w produktach do depilacji mogą wywoływać alergie i podrażnienia.

Pod okiem profesjonalisty

Nadmierne owłosienie u mężczyzn może być usuwane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Panowie mogą zdecydować się na woskowanie wybranego obszaru ciała. Wosk pozwala na usunięcie niechcianych włoków z nawet trudno dostępnych obszarów ciała. Jednak depilacja woskiem może być bardzo bolesna, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tej materii. Dlatego zdecydowanie lepiej oddać się w ręce doświadczonego specjalisty. Depilacja woskiem ma jedną podstawową zaletę. Efekty utrzymują się nawet kilka tygodni. A to dlatego, że włoski są wyrywane wraz z cebulkami. Dodatkowo warto wiedzieć, że każdy kolejny zabieg jest krótszy i zdecydowanie mniej nieprzyjemny.

Jeśli zależy nam na naprawdę trwałym efekcie, to powinniśmy rozważyć depilację laserową. Nowoczesne lasery są bardzo dokładne, idealnie usuwają nawet gęste i sztywne owłosienie. Jednak laser nie jest metodą idealną. Żeby uzyskać idealną gładkość musimy poddać się całej serii zabiegów. Im gęstsze i sztywniejsze owłosienie tym więcej zabiegów będziemy potrzebować. A to wiąże się z kosztami…

Na jaką metodę depilacji warto się zdecydować?

W tym przypadku nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji; czy nasza skóra ma skłonności do alergii i podrażnień. Kolejna istotna kwestia to nasze możliwości finansowe. Warto przetestować różne metody usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki temu dowiemy się, która z nich jest dla nas najbardziej odpowiednia.

Leave a comment