Skip to content Skip to footer

Cellulit a endermologia

Niezależnie od wieku, rasy i wyznania niemal wszystkie kobiety zmagają się z cellulitem. Jest to choroba tkanki łącznej, która może powodować nawet ból. Niestety walka z nią jest uciążliwa. Przez wiele lat kobiety były bezbronne, aż do teraz. Dzięki współczesnemu poglądowi nauki na jednostkę chorobową oraz użyciu nowoczesnych technologii cellulit można szybciej i przyjemniej pokonać niż kiedykolwiek wcześniej.

Endermologia a cellulit

Nowoczesnym podejściem do walki z cellulitem jest działanie kompleksowe. Poza odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną coraz częściej mówi się o koniecznością włączenia bardziej inwazyjnych zabiegów. Przykładem może być endermologia. Polega ona na masażu próżniowym wybranych partii ciała za pomocą specjalnej głowicy lasera. Dzięki niemu można rozbić stłoczone partie komórek tłuszczowych oraz ujędrnić skórę. Tkanka łączna jest stymulowana do większej produkcji kolagenu, co poprawia kondycję skóry. Specjaliści wspominają także, że endermologia efekty dotyczą również metabolizmu komórek. A jak doskonale wiadomo to one są składowymi całego ciała.

Cena zabiegu

Cellulit nie powstaje w dwa dni, dlatego jego zwalczanie jest również czasochłonne. Aby endermologia efekty były widoczne i w miarę trwałe konieczne jest zastosowanie pełnej kuracji. Co to oznacza? Otóż jednorazowa wizyta w salonie piękności pozwoli jedynie poprawić samopoczucie i tak naprawdę będzie wyłącznie zapoznaniem z zabiegiem. Konieczne jest zastosowanie pełnej terapii obejmującej przynajmniej dziesięć masaży, chociaż nikt nie ukrywa, że o wiele skuteczniejszym sposobem będzie wykupienie dwudziestu. Niestety endermologia cena całości to około trzech tysięcy złotych. Pojedynczy zabieg jest tani i zazwyczaj koszt nie sięga dwustu złotych. Mimo to istnieją rozbieżności między placówkami. Najlepiej zapytać się w wybranym gabinecie jaka jest endermologia cena usługi.

Nieestetyczne zgrubienia na udach i pośladkach są zmorą większości kobiet. Mogą występować zarówno u osób szczupłych, młodych, jak i dojrzałych zmagających się z problemami hormonalnymi. Zabieg endermologii pozwala na rozbicie grubszych cząstek ma mniejsze przez co tzw. skórka pomarańczowa znika. A przecież to jest celem wszystkich kuracji.

Leave a comment