Skip to content Skip to footer

Jak leczyć żylaki?

Klinika flebologii Łódź cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Wybór specjalistów jest ogromny, więc każdy może znaleźć kogoś wykwalifikowanego. Dosyć skomplikowanym zabiegiem jest usuwanie żylaków Łódź oferuje naprawdę duże możliwości. Można śmiało powiedzieć, że flebologia to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina medycyny.

Czym zajmuje się flebologia?

Postęp w branży medycznej sprawił, że obecnie możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, o których dawniej można było jedynie pomarzyć. W tym artykule wyjaśnimy, jak wygląda Leczenie żył Łódź to miasto zlokalizowane w centrum Polski. Flebologia to nauka, która zajmuje się leczeniem żylaków i pajączków, a także profilaktyką chorób naczyń. Słowo flebologia pochodzi od greckich słów: „phlebos” (żyła) oraz „logos), czyli nauka. Specjalizacja lekarska zwana jako flebologia nie została w Polsce jeszcze wyodrębniona. Flebolog to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu układu żylnego. Należy pamiętać, że flebolog to najczęściej specjalista z zakresu chirurgii naczyniowej oraz ogólnej. Specjalista powinien mieć wiedzę i doświadczenie z zakresu chorób związanych z niewydolnością żylną. Najlepiej wybierać sprawdzonych i renomowanych specjalistów, którzy cieszą się pozytywną opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. W dużych miasta działa zazwyczaj wielu doskonałych specjalistów.

Kto to flebolog?

Flebolog zajmuje się leczeniem następujących schorzeń: żylaków, pajączków oraz żylaków przymacicza. Blisko 50% Polaków cierpi na przeróżne problemy żylne. Najczęściej pojawiają się one w okolicach 40 roku życia, ale mogą również wystąpić wcześniej. Nawet 2% osób w kraju może cierpieć na owrzodzenia podudzi. Należy pamiętać, że nieleczone choroby żylne mogą doprowadzić do niebezpiecznych dla życia zakrzepów oraz zatorów. Wśród najczęstszych objawów można wymienić uczucie ciężkości w nogach oraz wieczorna opuchlizna. Dla wielu osób pajączki to tylko problem estetyczny, ale nie można tego bagatelizować, ponieważ może skończyć się naprawdę źle. W momencie zaawansowanej choroby zakrzepowej żył zagrożenie zdrowia robi się bardzo wysokie. Jeśli zmiany postępują w szybkim tempie to należy jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie w klinice.

Leave a comment