Skip to content Skip to footer

Jak działa wirtualny alkomat?

W ostatnim czasie wirtualne alkomaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy nie mają zielonego pojęcia, czym jest alkomat wirtualny i czy warto opierać się na jego wynikach.

Czym jest alkomat online?

Wirtualny alkomat najprościej rzecz mówiąc to bardzo proste narzędzie, dzięki któremu można szybko dowiedzieć się na przykład ile czasu musi upłynąć od wypicia puszki piwa, aby móc wsiąść do samochodu. Alkomaty wirtualne mogą okazać się naprawdę ciekawą alternatywą dla przenośnych alkomatów, z których korzystanie nie zawsze jest wygodnym rozwiązaniem.

Wygodna i duża dostępność

Jedną z największych zalet alkomatów online jest przede wszystkim to, że są one ogólnodostępne. Z praktycznego punktu widzenia wymagany jest jedynie dostęp do Internetu. Każdy z telefonem komórkowym może skorzystać z dobrodziejstwa alkomatów internetowych, których w sieci jest pełno. Na rynku dostępne są nie tylko przeglądarkowe alkomaty online, ale również alkomaty mobilne, które pozwalają w przybliżeniu oszacować ilość alkoholu, który znajduje się w naszym organizmie.

Jak działa alkomat wirtualny ?

Alkoholowe kalkulatory działają na kilku prostych obliczeniach. Aby skorzystać alkomatu online należy uzupełnić prosty formularz. Podać trzeba swoją płeć, aktualną wagę i wzrost, czas rozpoczęci i zakończenia picia oraz rodzaj spożywanego alkoholu i jego moc. W bardziej rozbudowanych wirtualnych alkomatach trzeba podać również informacje o swoim stanie psychicznym albo o tym, czy podczas picia coś jedliśmy. Godny polecenia jest przede wszystkim wirtualny alkomat, który sprawdza dodatkowo, czy mieszaliśmy różne gatunki alkoholu.

Czy alkomaty wirtualne działają?

Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z prawdziwego alkomatu, to alkomat online wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Pamiętać należy jednak o tym, że do wyświetlonych wyników należy podchodzić z dużą ostrożnością. Ważne jest przede wszystkim to, aby nie sprawdzać swojej trzeźwości w pierwszym lepszym internetowym alkomacie. Na rzeczywistą zawartość alkoholu we krwi wpływa bardzo wiele czynników, które z wiadomych przyczyn nie mogą być brane pod uwagę przez alkomaty wirtualne. Warto wspomnieć również i o tym, że każdy organizm nieco inaczej reaguje na wypity alkohol, dlatego też należy zachować ostrożność.

Leave a comment