Skip to content Skip to footer

Dom opieki spokojną przystanią w jesieni życia

Konieczność oddania najbliżej osoby do domu opieki to zawsze traumatyczne przeżycie zarówno dla opiekuna, jak i osoby wymagającej całodobowej pomocy. Niemniej czasem jest to jedyne wyjście z tej patowej sytuacji. Szczególnie chorzy na demencję starczą i alzheimera wymagają całodobowej bacznej obserwacji. Korzystnym rozwiązaniem dla nich jest zatem dom opieki dla chorych na alzheimera.

Dlaczego ludzie w ogóle trafiają do domów opieki?

Na to pytanie każdy z nas może odpowiedzieć inaczej. Ile ludzkich historii, tyle przyczyn. Niemniej wśród powtarzających się schematów najczęściej pojawiają się: alkoholizm, brak zainteresowania ze strony najbliższych, bezdomność czy ciężka choroba. Starszym ludziom nie kojarzą się pozytywnie domy opieki mazowieckie ma mnóstwo takich placówek, gdyż włodarze województwa zdają sobie sprawę, iż z czasem będą coraz bardziej potrzebne.

Ogólny trend światowy mówi przecież, iż nasze społeczeństwo będzie się starzeć i to w zastraszającym tempie. Trzeba więc reagować adekwatnie na tego typu doniesienia, bo w przeciwnym wypadku może dojść do paradoksalnej sytuacji, iż samotni seniorzy zostaną bez dachu nad głową i jakiejkolwiek pomocy ze strony państwa.

Co zyskuje senior, wybierając dom opieki?

Po pierwsze poczucie stabilizacji i spokój. Będąc wśród ludzi w podobnym wieku, nie grozi też mu samotność i wyobcowanie. Dodatkowo zyskuje darmowy dostęp do lekarzy specjalistów. Nie jest tajemnicą, iż lekarze regularnie odwiedzają domy opieki mazowieckie ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na tego typu usługi medyczne.

Po drugie własny pokój, łóżko i ciepły posiłek to sporo i za te wszystkie rzeczy odpowiada dom opieki mazowieckie stara się najlepiej, jak potrafi zadbać o dobro pensjonariuszy. Dodatkowo próbuje pozyskiwać nowych sponsorów, którzy chcieliby wyłożyć środki na remont domów spokojnej starości. Oczywiście oprócz warunków materialnych w takiej placówce liczy się atmosfera. By była ona dobra, dbają przede wszystkim pielęgniarki i wolontariusze.

Rodzaje domów opieki

Najbardziej oblegane są państwowe domy opieki mazowieckie zmaga się podobnie jak cała Polska z ich chronicznym brakiem. Po prostu jest za mało miejsc, a za dużo chętnych. Niestety nie ma prywatnych sponsorów publiczny dom opieki mazowieckie stara się jak może, rozdysponować sprawiedliwie państwowe środki, jednak nigdy nie będzie to w stu procentach możliwe.

Są jeszcze prywatne domy opieki i tam sytuacja jest nieco lepsza. Na przykład dom opieki dla chorych na alzheimera może liczyć na dotacje prywatnych sponsorów oraz zyski z kwest dobroczynnych. Dzięki temu pensjonariusze mają wyższy standard mieszkaniowy i czują się tam jak prawdziwym domu.

Leave a comment