Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać fototerapię?

W obecnych czasach bardzo prężnie rozwinęły się wszelkiego rodzaju choroby cywilizacyjne. Wiele osób cierpi z powodu zanieczyszczeń czy niskiej jakości jedzenia. Zanieczyszczenia w wodzie i powietrzu mogą skutkować wieloma chorobami oraz uczuleniami. W leczeniu niektórych z nich skuteczna jest fototerapia.

Czym jest ten zabieg?

Zabieg fototerapii jest nazywany inaczej światłolecznictwem. Polega na naświetleniu danego miejsca na ciele bądź całego ustroju. W celach fototerapii wykorzystuje się trzy rodzaje światła:
– światło widzialne,
– światło podczerwone,
– światło nadfioletowe.

Naukowo udowodniono, że tego typu leczenie posiada bardzo korzystny wpływ na cały organizm. Przede wszystkim leczenie światłem pobudza do życia. Dzięki temu zabiegowi, zwiększa się zdolności regeneracyjne organizmu oraz poprawia jego odporność. Fototerapia wpływa korzystnie również na krążenie krwi oraz przemianę materii.

Zabieg ten może być również bardzo pomocny podczas terapii oczyszczania organizmu. Z tego względu, iż posiada on wiele pozytywnych aspektów na zdrowie pacjenta, wielu lekarzy specjalistów poleca fototerapię jako zabieg wspomagający przed głównym leczeniem. Urządzenia do fototerapii można kupić w sklepie ze sprzętem medycznym i używać w domu.

W jakich dolegliwościach może pomóc fototerapia?

Na co pomaga fototerapia?

Jak wspomniano wcześniej, zabieg ten jest stosowany w bardzo wielu przypadkach. Przede wszystkim bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, niedociśnienia, wszelkich chorób związanych z układem krwionośny, a także w osteoporozie czy zwyrodnieniach kości. Nie bez znaczenia jest również zastosowanie światłolecznictwa w przypadkach cukrzycy oraz chorobach oczu.

Ponadto, lampy do światłolecznictwa są stosowane w celach profilaktycznych. Zostało udowodnione, że światło o odpowiedniej barwie i natężeniu poprawia samopoczucie, zmniejsza poziom stresu oraz bardzo dobrze wpływa na osoby, które cierpią na stany depresyjne. Wiele osób z bezsennością korzysta z tego typu lamp i po kilkutygodniowej kuracji odczuwają dużą poprawę jakości snu. Osoby znerwicowane bardzo często stosują tę terapię, gdyż pozwala im zapanować nad nerwami. Wiele ośrodków terapeutycznych dla dzieci z różnymi zaburzeniami również stosuje lampy tego typu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Leave a comment