Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto pojechać na wczasy odchudzające w górach?

Nadmiarowe kilogramy nie tylko odbierają pewność siebie, ale też bardzo źle wpływają na zdrowie. Zaburzają wydzielanie hormonów, sprzyjają chorobom serca, mogą prowadzić do rozwoju cukrzycy. Co zrobić, aby się ich pozbyć? Alternatywą dla stosowanych w domu diet czy ćwiczeń mogą być wczasy odchudzające w górach, gdzie nad wszystkim czuwają specjaliści.

Przyczyny i leczenie nadwagi i otyłości

Nadwaga to problem, którego skala ciągle rośnie. Zmaga się z nią większość Polaków – już trzech na pięciu waży więcej, niż przewiduje norma. Przyczynami tego niepokojącego zjawiska jest przede wszystkim współcześnie dominujący tryb życia: praca siedząca, mała dawka ruchu, obfitująca w tłuszcze i cukry, niezdrowa dieta, używki – w tym bardzo kaloryczny alkohol.Jak zrzucić na wadzie i poprawić swój stan zdrowia? Najskuteczniejszą bronią przeciwko nadmiarowym kilogramom jest połączenie diety i ruchu. Skuteczność procesu odchudzania wzmaga współpraca ze specjalistami: lekarzem, dietetykiem, trenerem, ale też psychologiem.

Wczasy odchudzające w górach – dlaczego warto?

Walka z nadprogramowymi kilogramami to ogromne wyzwanie. Tocząc ją samodzielnie, niezwykle trudno się zmotywować i utrzymać dyscyplinę, dlatego często odchudzanie w domu kończy się niepowodzeniem. Warto wtedy spróbować innej metody: zorganizowanego turnusu odchudzającego.Podczas wczasów odchudzających w górach uczestnicy znajdują się pod specjalistyczną opieką zespołu fachowców. Menu ustala dietetyk, nad wynikami badań czuwa lekarz, ćwiczeń pilnuje doświadczony trener. Dodatkowo osoby w procesie odchudzania otrzymują wsparcie psychologa, który motywuje do dalszej pracy. Podczas pobytu w górach obowiązkowe są również wyprawy górskim szlakiem, a dla bardziej zaawansowanych wspinaczka – te sporty pozwalają szybko spalić tkankę tłuszczową.

Gdzie szukać wczasów odchudzających w górach?

Z roku na rok wczasy odchudzające w górach oferuje coraz więcej ośrodków. Najlepiej wybrać ten, który ma doświadczenie i współpracuje ze sprawdzonymi specjalistami. Wskazówką będą polecenia zadowolonych klientów, którym dzięki pobytu na turnusie udało się odzyskać zdrową, szczupłą sylwetkę. Zwykle turnusy odbywają się w różnych grupach: to wczasy odchudzające dla dzieci i młodzieży, turnusy dla osób, które potrzebują zrzucić tylko kilka-kilkanaście kilogramów i zaawansowany trening dla tych, którzy walczą ze zdiagnozowaną otyłością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

Leave a comment