Skip to content Skip to footer

Dermapen – na czym dokładnie polega i jakie są jego efekty?

Dermapen w najprostszym możliwym ujęciu jest urządzeniem, dzięki któremu można w bardzo efektywny sposób poprawić wygląd skóry na każdym fragmencie ciała. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany produkt wyglądem bardzo przypomina długopis lub ołówek. Z kolei jego główną funkcją jest wykonywanie mikronakłuć pobudzających skórę do regeneracji. Jakie jeszcze zalety ma dermapen efekty?

Dermapen zabieg – wskazania

Warto wiedzieć, że wskazaniami do zabiegu z wykorzystaniem omawianego urządzania są problemy skórne. Trzeba wśród nich wymienić: rozstępy, wypadanie włosów, rozszerzone pory, cellulit, nieestetyczne znamiona, blizny, zmarszczki, wysuszona skóra.

Dermapen Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zabiegi z użyciem urządzenia Dermapen nie są przeznaczone dla każdej osoby. Do przeciwwskazań należy zaliczyć: nowotwór, stany zapalne skóry, okres karmienia piersią, ciążę, zaawansowaną lub nieleczoną cukrzycę czy przyjmowanie leków powodujących obniżenie krzepliwości krwi.

Dermapen Katowice – przebieg zabiegu

W pierwszym etapie dermatolog lub kosmetyczka nakładają maść znieczulającą, a także specjalistyczny preparat na oczyszczoną skórę. Oczywiście wspomniany preparat musi być dobrany ze względu na rodzaj zabiegu. Następnie skóra musi zostać poddana działaniu głowicy, która zawiera igły. Ich zadaniem jest bowiem wprowadzenie substancji odżywczych w głąb skóry, a także stymulacja do odnowy biologicznej.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że omawiany zabieg jest bezbolesny. Z kolei jedynym efektem ubocznym może być lekkie pieczenie skóry. Godny uwagi jest również fakt, że w kolejnych dniach może dojść do złuszczania się naskórka, aż do momentu, gdy zostanie całkowicie wygojony.

Dermapen zabieg – co jeszcze warto wiedzieć?

Należy pamiętać, aby po wykonanym zabiegu systematycznie nawilżać skórę kosmetykami, które są przeznaczone do tego celu. Bardzo efektywnie przyspieszą one cały proces związany z regeneracją. Nie jest również zalecane wystawianie skóry na ekspozycję słoneczną.

Dermapen efekty

Należy mieć świadomość, że zabiegi dermatologiczne z wykorzystaniem omawianego urządzenia mają bardzo dużą liczbę korzyści. Efekty można dostrzec już po kilku dniach od zakończonego zabiegu. Można spodziewać się spłycenia zmarszczek, ujędrnienia skóry czy wyrównania rozstępów, szram czy blizn. Godny uwagi jest fakt, że zmniejszeniu ulegnie także liczba wypadających włosów. Ponadto skóra będzie zdecydowanie lepiej wchłaniała różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne.

Leave a comment