Skip to content Skip to footer

Zasady pięknego uśmiechu

Piękny uśmiech to wizytówka człowieka, dlatego tak szczególnie należy o niego dbać. Reklamy, które na ogół prezentują śnieżnobiałe uzębienie, celem spopularyzowania marki pasty, sądzą i przekują, że tylko od niej uzależniony jest wygląd i stan naszych zębów. Dentysta Katowice potrafi jednak przekonać, że są inne czynniki, które wpływają na piękny uśmiech.

Narzędzia

Mycie zębów nie może obejść się bez odpowiedniego sprzętu, dlatego klinika dentystyczna Katowice namawia do wymiany szczoteczki do zębów co trzy miesiące. Dlaczego? Nagromadzenie grzybów i drobnoustrojów we włosiu narzędzia, może niekorzystnie wpływać na stan zdrowia jamy ustnej. Oprócz tego klinika stomatologiczna katowice podkreśla, że nie ma znaczenia typ i model szczoteczki oraz to czy jest elektryczna czy manualna. Ważne jest odpowiednie dopasowanie jej włosia, rozmiaru i giętkości główki.

Dylematy z tubką

Pasta jest także ważnym czynnikiem, chroniącym naszą jamę ustną, jednak ich szeroki asortyment na sklepowych półkach potrafi zdezorientować. Wybielająca, przeciw próchnicza, odświeżająca oddech, przeciw parodontozie. Która jest odpowiednia? Dentysta Katowice kierunkuje swoich pacjentów, dobierając właściwości pasty do ich potrzeb. Uniwersalne preparaty kompleksowo dbają o jamę ustną, ale czasem bywa tak, że pacjent wymaga działania punktowego w daną problematykę.

Trudno dostępne miejsca

Niedocenianym, a jednak cennym narzędziem, o którym przypomina klinika stomatologiczna Katowice jest nić dentystyczna. Codzienna higiena jamy ustnej powinna opierać się z jej pomocą, ponieważ tylko ona potrafi dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe. Cenną i przydatną inwestycją jest również płyn do płukania, który efektownie i na długi czas potrafi odświeżyć usta, pomagając w zachowaniu miętowego oddechu.

Spotkania z dentystą

Klinika dentystyczna Katowice podkreśla jeszcze jeden, ważny krok do osiągnięcia pięknego, ale przede wszystkim zdrowego uśmiechu, a mianowicie wizyty w gabinetach. Mimo, że czasem paraliżujące lęki nie potrafią nas zaprowadzić na fotel stomatologiczny i odwlekamy wizyty z myślą, że nic nas nie boli, to stałe kontrole są bardzo ważne i nie należy się ich bać. Dentystyka proponuje obecnie przyjazne warunki ze znikomym progiem bólu, dlatego warto cyklicznie odwiedzać swojego stomatologa.

Leave a comment