Skip to content Skip to footer

Zalety medycyny estetycznej

Jakkolwiek wszyscy zdajemy sobie sprawę, czym jest chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna, niejedna z nas, poproszona o podanie głównych różnic między nimi mogłaby mieć pewne problemy. Nieinwazyjna poprawa urody jest jak najbardziej możliwa a redukcja tłuszczu niekoniecznie musi wiązać się z operacją i bardzo nieprzyjemnym odsysaniem. W końcu zabiegi takie jak usuwanie celulitu czy depilacja laserowa potrafią być prawdziwym błogosławieństwem.

Nieinwazyjne zabiegi

Duże i trwałe modyfikacje, wymagające znacznej ingerencji w nasz organizm – to domena chirurgii plastycznej. Pamiętajmy, że tego rodzaju operacje to nie zawsze kaprys a częstokroć także pomoc ofiarom poszkodowanym w wypadkach czy cierpiącym np. z powodu znacznych oparzeń. Przywrócenie im wcześniejszego wyglądu zdecydowanie pomaga im ponownie stanąć na nogi. Nie każda z nas chciałaby jednak dać się pokroić dla piękna – w końcu wszystkie jesteśmy piękne i bez tego. Nie oznacza to jednak, że zabiegi pokroju wspomnianej redukcji tłuszczu stają się jednocześnie znacznie mniej dostępne. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która szereg procesów upiększających potrafi przeprowadzić bezboleśnie i szybko, oferując całą paletę większych lub mniejszych udogodnień, jak na przykład depilacja laserowa (żegnaj wosku i maszynko) czy usuwanie celulitu. Usuwanie tkanki tłuszczowej w ujęciu medycyny estetycznej to poddawanie naszego ciała takiemu zestawowi bodźców, który prowadzi do rozpuszczenia i ostatecznego wydalenia komórek tłuszczowych. Żadnego cięcia, żadnego odsysania.

Medycyna estetyczna Katowice

W ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwym rozkwitem tego rodzaju usług a kliniki czy gabinety przeprowadzające takie zabiegi na najwyższym poziomie, znajdziemy z pewnością w każdym większym mieście – i nie tylko. Warta odnotowania na tym polu jest choćby stolica Dolnego Śląska – pod względem gabinetów, których głównym profilem jest medycyna estetyczna Katowice z pewnością ma się czym pochwalić. Wysoka jakość i stosunkowo przystępne ceny to zdecydowane atuty – warto o tym pamiętać i mieć to na uwadze.

Wybór odpowiedniej kliniki

Jeżeli zdecydujemy się na któryś z zabiegów oferowanych w tego rodzaju gabinetach, powinniśmy być świadome paru kwestii. Po pierwsze, ceną uniknięcia daleko idących modyfikacji jest konieczność okresowego powtarzania każdego zabiegu – ich efekty nie są bowiem permanentne i utrzymują się przez pewien okres czasu. Po drugie – pamiętajmy, że mimo zmniejszonej inwazyjności, wciąż w grę wchodzi nasze zdrowie, dlatego każdorazowo sprawdźmy opinie i oceny kliniki, do której chcemy się wybrać.

Artykuł współtworzony przez http://lipoline.pl/k/zabiegi/medycyna-estetyczna/