Skip to content Skip to footer

Liposukcja laserowa – Katowice

W ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się zabieg liposukcji, dzięki której w sposób skuteczny i nieodwracalny można pozbyć się zbędnej (i niepożądanej) tkanki tłuszczowej.

Liposukcja Katowice

W mieście tym może poddać się procesowi liposukcji zarówno laserowej, jak i ultradźwiękowej. Warto zaznaczyć, że jest to proces, który nie służy odchudzaniu, ale pięknemu wymodelowaniu sylwetki albo likwidacji nadmiaru tłuszczu. Nadmiar ten można usuwać z:
– brzucha,
– talii,
– wewnętrznej części kolan,
– szyi,
– „boczków”,
– pleców,
– zewnętrznej i wewnętrznej strony ud,
– podbródka,
– klatki piersiowej.

Zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Kiedy w grę wchodzi liposukcja laserowa Katowice dbają o to, by została ona wykonana jak najstaranniej i aby została dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego pacjenta. Jeszcze kilkanaście lat temu jedną z najpopularniejszych metod usuwania tłuszczu była liposukcja klasyczna. Polegała ona na tym, że kaniule wprowadzało się do tkanki tłuszczowej, podłączało do specjalnego aparatu (wytwarzającego ujemne ciśnienie) i odsysało uszkodzoną tkankę tłuszczową. Była to jednak metoda dość inwazyjna, dlatego obecnie coraz częściej zabiegi opierają się na innych metodach.

Metody wykonywania liposukcji

Obecnie na całym świecie najpopularniejsza jest liposukcja laserowa. Polega ona na tym, że w pierwszej fazie zabiegu do tkanki tłuszczowej wprowadza się kaniule ze światłowodem lasera. Wtedy wysoka energia (która jest emitowana przez laser) rozpuszcza tkankę, a zarazem koaguluje naczynia, co dla pacjenta powoduje znacznie mniejszy uraz. W kolejnej fazie rozpuszczony przez laser tłuszcz zostaje odessany.

Każda liposukcja laserowa Katowice niesie ze sobą dodatkową korzyść, to znaczy poprzez podgrzanie skóry skutecznie ją napina. Jest to szczególnie ważne dla osób ze zmniejszoną elastycznością skóry lub też jej nadmiarem. Inną metodą jest liposukcja wspomagana strumieniem wodnym. W czasie jej wykonywania kaniulą podawany jest pod ciśnieniem specjalny roztwór. Uwalnia on komórki tłuszczowe z tkanki łącznej, a zarazem oszczędza bardziej włókniste struktury (to znaczy nerwy i naczynia). Roztwór ten jednocześnie znieczula operowany obszar i zwęża naczynia krwionośne, dzięki czemu minimalizuje krwawienie. Co ważne, zabieg liposukcji wspomaganej strumieniem wodnym pozwala na przeszczepienie odessanej tkanki tłuszczowej w inne miejsce, na przykład w piersi. U pacjentów z dużą ilością tkanki tłuszczowej najlepsze efekty daje połączenie metody wodnej z działaniem lasera.