Skip to content Skip to footer

W trosce o piękny uśmiech

Kto z nas nie chciałby mieć pięknego i zadbanego uśmiechu? A jednak, zdarza się, że dentysta nfz Katowice jest przez nas traktowany jako zło konieczne i udajemy się do niego dopiero wtedy, kiedy już naprawdę nie mamy wyjścia. Nie jest to dobrą strategią działania. A przecież wizyta profilaktyczna rzadko kiedy jest bolesna i wymagająca. A to właśnie dzięki profilaktyce można w profesjonalny sposób zadbać o swoje zęby i wykryć ewentualne problemy jeszcze zanim przyjdzie ból. Dlatego też dentysta nfz Katowice powinien być przez nas odwiedzany co roku, a przynajmniej raz na kilka lat, nawet wtedy, kiedy nie czujemy, aby w naszej jakie ustnej działo się coś złego. Warto zmotywować się do takich wizyt, jeśli do tej pory zaniedbywaliśmy ten temat.

Co może skontrolować stomatolog Katowice nfz?

Będąc u dentysty nfz Katowice na wizycie kontrolnej lekarz ten z pewnością sprawdzi ząb po zębie, czy wewnątrz jamy ustnej nie dzieje się nic złego. Skontroluje ubytki i wypełnienia, próchnicę, a w razie konieczności będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie, które pozwoli uratować chorującego zęba. Zawsze możemy też spytać stomatologa Katowice nfz o interesujące nas kwestie związane z codziennym dbaniem o zęby, np. o ewentualne przebarwienia czy też o sposób, w jaki powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej.

A co w przypadku, kiedy potrzebna jest proteza?

Najczęściej do protetyka katowice zgłaszają się albo osoby, które uległy jakiemuś wypadkowi, albo pacjenci w zaawansowanym wieku, którzy tracą swoje naturalne uzębienie. Bardzo często stomatolog Katowice nfz wykonuje również protezy – zarówno te częściowe jak i całościowe. W jednym gabinecie możemy więc załatwić różne sprawy związane z dbaniem o zdrowe zęby. W przypadku protezy częściowej, sztuczne zęby zastępują część całego uzębienia. Jeśli chodzi o protezę całościową – zastąpione zostają wszystkie, naturalne zęby pacjenta. Protetyka Katowice wykonywana w profesjonalny sposób nie powinna wiązać się z bólem, a gotowa proteza powinna być bezbolesna w codziennym użytkowaniu. Ważne też, aby całość finalnie prezentowała się jak najbardziej naturalnie.

Podsumowując – zawsze warto dbać o zdrowie swojej jamy ustnej, chociażby po to, aby móc ustrzec się przed bólem. Udając się do dentysty nfz Katowice niekoniecznie musimy iść z konkretnym problemem. Do stomatologa Katowice nfz możemy zgłosić się po poradę lub też na wizytę kontrolną po to, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

Leave a comment