Skip to content Skip to footer

Skuteczna depilacja laserem

Z pewnością, dla wielu kobiet bardzo uciążliwe jest regularne depilowanie okolic bikini. Czy jednak faktycznie powtarzanie tej czynności w regularnych odstępach czasu jest konieczne? Wydaje się, że można tego uniknąć dzięki depilacji laserowej bikini.

Czy można trwale usunąć owłosienie?

Wiele kobiet jest przekonanych, że możliwość trwałego usunięcia owłosienia to mit. Nie wiedza one jednak o tym, na czym polega depilacja laserowa bikini. Jest to bowiem sposób na to, aby faktycznie nie musieć już nigdy w przyszłości używać depilatora. Laser bowiem w przeciwieństwie do depilatora nie ucina włosów. Zajmuje się on likwidowaniem ich u podstawy, czyli niszczeniem mieszków włosowych.

Zabieg przeprowadzany jest w profesjonalnych gabinetach przez fachowców. Pomimo, iż jest on relatywnie bezpieczny i niezbyt poważny, nie powinien go nigdy wykonywać amator, gdyż może być to groźne dla pacjentki. Fachowiec wie jak długo można używać lasera oraz czy w ogóle w przypadku danej pacjentki powinno się przeprowadzać laserową depilację bikini.

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu

Jak się okazuje, depilacja laserowa bikini nie jest aż tak dostępna jak mogłoby się wydawać. Rzecz w tym, że niektóre panie nie kwalifikują się do zabiegu. Wynika to z różnorodnych przeciwwskazań, dotyczących najczęściej zdrowia pacjentki. Przewlekłe choroby mogą stanowić zbyt duże ryzyko, aby lekarz zdecydował się na przeprowadzenie depilacji laserowej. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zażywanych leków, których nie można odstawić.

Na szczęście, wiele leków można odstawić i na tym właśnie niejednokrotnie wygląda przygotowanie pacjentek do zabiegu. Niemniej jednak, trzeba tez pamiętać o innych kwestiach, takich jak unikanie za wszelką cenę nawet słabych promieni słonecznych. Chodzi o to, aby w trakcie zabiegu skóra nie była opalona.

Zabieg i dalsze postępowanie

Nad samym zabiegiem raczej nie warto dłużej się rozwodzić, gdyż jest to prosta czynność polegająca na przejeżdżaniu po powierzchni skóry urządzeniem z laserem, które niszczy melaninę, co prowadzi wprost do ostatecznego zniszczenia włosa.

Istotniejsze jest zdecydowanie to, o czym trzeba pamiętać po zabiegu. Pierwsza kwestia, o której nie można zapominać to konieczność powtarzalności sesji zabiegowych. Po drugie natomiast, nie można bagatelizować podrażnień skórnych po depilacji laserowej bikini. Należy więc zawsze prowadzić do ich zaleczenia, przede wszystkim poprzez unikanie wszystkiego, co mogłoby na nowo podrażnić gojące się rany.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esteti-Med