Skip to content Skip to footer

Prywatne domy opieki. Dla kogo? Ile kosztują?

Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z domów opieki dla seniorów. W kraju działają setki placówek, które oferują kompleksową pomoc dla osób w różnym stanie zdrowia. Kiedy warto zdecydować się na dom spokojnej starości? Jakie koszty związane są z takim pobytem?

Dom opieki – kompleksowa pomoc dla seniora

Placówek jak domy opieki Warszawa i województwo mazowieckie mają już kilkadziesiąt. Wybór jest spory, ale przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto zapoznać się z różnymi propozycjami.

Domy seniora można podzielić na dwie kategorie – te państwowe i prywatne. Do pierwszej grupy zaliczają się głównie DPS-y, czyli Domy Pomocy Społecznej. Przy przyjęciu do takich placówek konieczne jest spełnienie szeregu wymogów, a czas oczekiwania niekiedy wynosi lata. Z kolei prywatne domy opieki mazowieckie i działające w innych regionach są dostępne w krótszych terminach, lecz za większą opłatą.

W zależności od wybranej placówki jej podopieczni mogą liczyć na określony profil usług. To nie tylko pomoc opiekunów, lecz też pielęgniarek, lekarzy, rehabilitantów, psychologów, animatorów. Najwięcej udogodnień czeka na seniorów przebywających w prywatnych domach opieki w Warszawie.

Domy seniorów – kiedy warto z nich skorzystać?

W placówkach jak dom opieki Warszawa świadczy pomoc głównie dla osób, które wymagają stałego wsparcia ze względu na swój stan zdrowia, gdy bliscy nie mogą zapewnić go samodzielnie.

Najczęściej z usług prywatnych domów opieki w mazowieckim korzystają rodziny osób chorych na demencję starczą, między innymi chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, mających niepełnosprawności ruchowe, po wylewach. Również pobyt może być bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy senior na co dzień mieszka sam, ma trudności z codziennymi obowiązkami, a rodzina nie może go odwiedzać.

Dom spokojnej starości – koszty pobytu

Dla pobytów w prywatnych placówkach jak domy opieki Warszawa proponuje ceny na poziomie 4-5 tysięcy złotych miesięcznie. Gdy z kolei chodzi o domy opieki mazowieckie, można znaleźć nieco tańsze oferty.

Osobom chcącym znaleźć dla swojego rodzica, dziadka czy babci dom opieki Warszawa może zatem zaproponować jedne z najlepszych placówek w całym województwie mazowieckim i w Polsce. Aktualne oferty zaprezentowane są online.

Leave a comment