Skip to content Skip to footer

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając krzesło fryzjerskie?

Krzesło fryzjerskie nie bez przyczyny jest uważane za jeden z najważniejszych sprzętów w każdym salonie. Tylko wtedy, gdy charakteryzuje się odpowiednimi parametrami, jest w stanie zapewnić komfort klientom, a jednocześnie przyczynia się do tego, że fryzjer może pracować wydajnie. Jak zatem wybrać najlepszy model?

Po pierwsze – parametry techniczne

Choć o krześle fryzjerskim mówi się często jako o wizytówce salonu, nie wolno zapominać o tym, że to nie jego wizualna atrakcyjność ma decydujące znaczenie w momencie jego wyboru. Jak już wspomniano, choć siada na nim klient, to fryzjerowi krzesło powinno stwarzać warunki do możliwie jak najbardziej wydajnej pracy. Konieczne wydaje się więc poświęcenie szczególnie dużej uwagi pewnym parametrom technicznym.

Jedną z najważniejszych kwestii zasługujących na podkreślenie jest wielkość krzesła fryzjerskiego. Mówi się często, że im jest ono większe, tym lepiej, bo właśnie w ten sposób można uzyskać najbardziej komfortowe warunki. Nie można jednak zapominać o tym, że duże znaczenie ma także wielkość salonu. Duże krzesło w niewielkim salonie będzie wyglądać dość dziwnie i na pewno nie ułatwi poruszania się po nim.

Od krzesła fryzjerskiego wymaga się również regulacji wysokości, bo klienci nie zawsze mogą pochwalić się takim samym wzrostem. Warto stawiać też na modele obrotowe z opcją blokady położenia. Pozwoli to na przeciwdziałanie zjawisku odjeżdżania krzesła. Fryzjer będzie mógł koncentrować się na swojej pracy, a nie na zastanawianiu się nad tym, gdzie w danym momencie znajduje się osoba, której poprawia fryzurę.

Po drugie – komfort

Oczywiście, wybierając krzesło fryzjerskie nie można zapominać o tym, jak ważna jest osoba, która na nim siedzi. Jeśli klient nie będzie mógł rozsiąść się wygodnie, w pewnym momencie zacznie wiercić się i podejmować rozpaczliwe próby zmiany pozycji. Na konsekwencje takiego działania nie trzeba będzie czekać zbyt długo – fryzjer może popełnić poważny błąd.

Klient z pewnością zwróci też uwagę na stan, w jakim znajduje się krzesło. Nie zaleca się więc kupowania rozwiązań przesadnie tanich nawet, jeśli początkowo prezentują się bez zarzutu. Zwykle szybko się one wycierają, a nieestetyczne ślady sprawiają, że nawet zadowolony klient może podjąć decyzję o tym, że wizyta w danym salonie była jednocześnie jego pierwszą i ostatnią.

Krzesło fryzjerskie dostępny jest w ofercie beautysystem.pl.

Leave a comment