Skip to content Skip to footer

Medycyna estetyczna Katowice – profesjonalne poprawianie natury

Mało jest kobiet całkowicie zadowolonych ze swojego wyglądu. Wiele z nich nie akceptuje niedoskonałości fizjonomii oraz zmian spowodowanych procesem starzenia się. W dążeniu do równowagi ducha i piękna ciała można sobie pomóc – klinika medycyny estetycznej Katowice oferuje szerokie spektrum zabiegów upiększających i modelujących różne partie ciała.

Klinika estetyczna a gabinet kosmetyczny

Warto wiedzieć, że choć oba miejsca łączy podobna filozofia działania i cel, to jednak odmienne są metody, sposoby i standardy funkcjonowania. Zapewne część zabiegów wykonywanych w klinikach i w gabinetach pokrywa się, a granica między medycyną a kosmetologią wydaje się być dość nieostra. Lekarze medycyny estetycznej zatrudnieni w klinikach są dyplomowanymi specjalistami z zakresu dziedziny, w której praktykują. W gabinetach kosmetycznych zabiegi wykonują osoby posiadające wykształcenie kosmetyczne, ale także takie, które ukończyły kursy zawodowe. Kompetencje kosmetyczek ograniczają się do działań na górnych warstwach skóry. Lekarze medycyny estetycznej działają w obszarze skóry właściwej i w tkance podskórnej.Przy wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej nie wolno zapominać, że człowiek nie jest zlepkiem odrębnych elementów – ciało ludzkie stanowi całość, której naruszenie w jednym punkcie może nieść negatywne skutki dla innego organu. Klinika medycyny estetycznej katowice zatrudniająca najlepszych specjalistów zdaje sobie sprawę z tego, że nikt tak dobrze nie rozumie tych zależności, jak lekarze.

Medycyna estetyczna Katowice – zabiegi najczęściej wybierane

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi na twarz. Są to zarówno bezinwazyjne działania przy pomocy peelingów medycznych, masek, laserów, liftingów termicznych jak i zabiegi polegające na wprowadzeniu pod skórę botoksu, kwasu hialuronowego, nici PDO (włókno syntetyczne polidioksanon) lub polimlekowych.W katalogu usług, z których chętnie korzystają klienci są także terapie nieinwazyjnego modelowania sylwetki, leczenia nadpotliwości, trądziku i AZS.

Klinika estetyczna a pory roku

Obłożenie klinik medycyny estetycznej w dużej mierze związane jest z porami roku. Największe oblężenie medycyna estetyczna Katowice odnotowuje wiosną – to naturalne, że po zimie, gdy nakładamy ubrania odsłaniające ciało chcemy zlikwidować nadmiar tłuszczu, obwisłą skórę, wymodelować twarz, usunąć cellulit i owłosienie, wygładzić zmarszczki.Jesienią wykonuje się dużo zabiegów usuwających skutki nadmiernego działania promieni UV. Klienci klinik poddają się wówczas terapiom mającym na celu odżywienie, nawilżenie skóry oraz usuniecie przebarwień, znamion.W różnych miesiącach roku w klinice można skorzystać z porad i leczenia trychologów (specjaliści od włosów i skóry głowy) – największą popularnością cieszą się terapie zatrzymujące i likwidujące skutki łysienia, wzmacnianie oraz zagęszczanie włosów.

Leave a comment