Skip to content Skip to footer

Lipoliza iniekcyjna – zalety i wady

Każdy zabieg medycyny estetycznej ma swoje plusy i minusy. Decydując się na ingerencję w ciało, należy pamiętać o tym, że efekty mogą być różne, mogą również pojawić się skutki uboczne. Tak również jest w przypadku lipolizy iniekcyjnej. Lipoliza iniekcyjna to metoda, która pozwala na szybką redukcję tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała. Oczywiście jak każdy tego typu zabieg ma swoje zalety i wady.

Lipoliza iniekcyjna – zalety

Największym plusem lipolizy jest to, że wystarczy w wybrany obszar ciała wstrzyknąć odpowiednią ilość substancji, która usunie nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg jest szybki, łatwy, a tuż po nim można wrócić do zwykłej aktywności. Nie ma tu długiej rekonwalescencji jak po liposukcji.

Plusem jest to, że lipoliza iniekcyjna jest metodą nieinwazyjną. Zabieg ten oprócz likwidacji tkanki tłuszczowej pozytywnie wpływa na mikrokrążenie, ujędrnia i napina skórę, dodaje blasku, odżywia, wygładza i regeneruje skórę. Jak widać, jest wiele korzyści płynących z tego zabiegu.

Wady lipolizy iniekcyjnej

Minusem lipolizy jest to, że dla osiągnięcia naprawdę dużych efektów trzeba wykonać kilka zabiegów. Zazwyczaj potrzebnych jest od 3 do 6 wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Powtarzanie zabiegów powinno być regularne w odstępie 3-4 tygodni.

Nie każdy może skorzystać z lipolizy iniekcyjnej. Osoby z chorobami wątroby, nerek, osoby otyłe, kobiety karmiące piersią nie mogą być poddawane tej metodzie modelowania sylwetki.

Lipoliza iniekcyjna jest bezpiecznym sposobem pozbycia się tkanki tłuszczowej, jednak tuż po niej mogą wystąpić takie objawy jak: pieczenie, swędzenie, obrzęk, drobne krwiaki, bolesne zaczerwienienia.

Czy warto poddać się lipolizie iniekcyjnej?

Mimo swoich minusów ta metoda ma znacznie więcej plusów. Jest to zdecydowanie najlepszy i najnowocześniejszy zabieg modelowania sylwetki. Polecany jest zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów. Lipoliza sprawdzi się przede wszystkim u osób, które chcą się pozbyć niewielkiej ilości tłuszczu z takich miejsc jak: podbródek, brzuch, plecy, uda, pośladki.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który daje trwałe efekty, czyli w miejscach wstrzyknięcia substancji, tkanka tłuszczowa nie odbudowuje się i nie ma tak zwanego efektu jo-jo.