Skip to content Skip to footer

Kiedy warto zdecydować się na Karboksyterapie

Kiedy mamy problemy skórne, które są bardzo trudne do zlikwidowania, to imamy się coraz to nowych sposobów. Jednak takie defekty jak rozstępy i cellulit mogą nie zostać wyeliminowane poprzez używanie kosmetyków. Należy bez wątpienia wystosować mocniejsze działa.

Karboksyterapia, dla kogo

Karoboksyterapia to zabieg, który wykonuje się poprzez wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla. Ten wędruje po ciele, co powoduje o wiele szybszą regenerację skóry w nawet najgłębszej warstwie, co z kolei pozwala usunąć wiele problemów skórnych.

Warto się na nią zdecydować przede wszystkim wtedy, kiedy mamy trudności z pozbyciem się rozstępów lub cellulitu. Terapia bywa także pomocna w przypadku łuszczycy czy trądziku. Możemy także liczyć na zagęszczenie włosów, a także poprawę jędrności skóry. Jest to naturalny zabieg, który rzeczywiście sprawia, że skóra wygląda o wiele młodziej.

Karboksyterapia przeciwwskazania

Karboksyterapia rzeczywiście jest bardzo pomocna i pozwala wyeliminować wiele problemów skórnych. Jednak nie każdy może się na nią zdecydować, bo dla osób borykających się z pewnymi chorobami może być niebezpieczna.

Przede wszystkim całkowicie zrezygnować z niej muszą kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także takie, które chorują na nowotwór. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także cukrzyca i nadciśnienie. Nad zabiegiem powinny się także poważnie zastanowić pacjenci z chorobami serca, bo i w tej sytuacji jest to bardzo niebezpieczne.

Możliwe objawy niepożądane po zabiegu

Wykonując zabieg, musimy mieć świadomość, że tuż po nim jesteśmy narażeni na stany zapalne i różnego rodzaju infekcje. W miejscu wstrzykiwania gazu może pojawić się także rumień, który zazwyczaj znika po kilku dniach. Kolejnym niepożądanym objawem jest także ból. U niektórych klientów można zaobserwować także wybroczyny trwające kilka dni.

Jednak jeśli mamy na skórze problemy, których się wstydzimy, a nie posiadamy wyżej wymienionych chorób, to warto spróbować tej formy terapii. Daje ona bowiem bardzo korzystne efekty wizualne i można raz na zawsze pozbyć się cellulitu, rozstępów i bardzo nieestetycznie wyglądających blizn. Jeśli ściśle będziemy stosować się do zaleceń eksperta wykonującego zabieg, to zminimalizujemy ryzyko powstania działań niepożądanych.

Leave a comment