Skip to content Skip to footer

Kiedy sięgnąć po pomoc medyczną w przypadku problemów z zajściem w ciążę?

Niepłodność to problem dotykający wielu par. Przygotowania do zajścia w ciążę początkowo wiążą się z wielkim entuzjazmem. Jednak kiedy mimo upływu czasu i starań, upragniona ciąża nie pojawia się, w życie wkrada się stres, frustracja, niepokój i zmęczenie. W takiej sytuacji dobrze jest poprosić o fachową pomoc i skorzystać z kliniki leczenia niepłodności.

Kiedy zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności?

Według specjalistów, optymalnym okresem starania się o ciążę jest rok. Jeśli w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia starań nie widać oczekiwanego efektu, należy rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Kiedy pojawiają się wątpliwości co do stanu zdrowia, warto udać się na badania niezwłocznie, nie czekając aż minie rok. Także u kobiet w wieku powyżej 35 lat zaleca się skrócenie czasu oczekiwania na ciążę do pół roku. W tym przypadku decyzji o oddaniu się w ręce specjalistów nie należy odwlekać, bowiem czas działa na niekorzyść pary.

Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Kiedy już zapada decyzja o zgłoszeniu się do lekarza, warto poświęcić czas na znalezienie kliniki. Wpisując w wyszukiwarkę nazwę miasta, na przykład „klinika niepłodności katowice„, pojawi się wiele propozycji. Przed zapisaniem się na wizytę dobrze jest poczytać o miejscu i personelu.Profesjonalna klinika leczenia niepłodności to miejsce oferujące różne techniki leczenia. Zaufanie powinno wzbudzić miejsce, które może się pochwalić zespołem doświadczonych lekarzy specjalistów. Medycy, którzy zdobywali wiedzę na licznych szkoleniach i konferencjach to wizytówka kliniki. Personel często dobierany jest pod względem charakteru. Pary zgłaszające się na terapię są często zestresowane, dlatego priorytetem w klinikach jest komfort pacjentów i dlatego personel jest wrażliwy i empatyczny.

Jak wygląda diagnoza?

Kiedy już para dokona wyboru, jest to na przykład klinika niepłodności Katowice, nadchodzi czas na wizytę. Należy pamiętać, że niepłodność nie jest tylko problemem kobiet, problem może też leżeć po stronie mężczyzny. Dlatego pierwszym krokiem jest wykonanie badań. U kobiety są to badania ginekologiczne, hormonalne, a u mężczyzny badanie i posiew nasienia. Oboje powinni też wykonać standardowe badania krwi. Na tej podstawie lekarz stawia diagnozę i wybiera metodę leczenia.

Czy klinika leczenia niepłodności rzeczywiście jest w stanie pomóc?

Niepłodność jest wrażliwym i delikatnym tematem. Należy jednak pamiętać, że współczesna medycyna jest w stanie pomóc wielu parom. Klinika leczenia niepłodności to miejsce, w którym pacjenci otoczeni są kompleksową opieką. Nie należy się obawiać wizyty, wręcz przeciwnie, warto dać sobie szansę na upragnione maleństwo.

Leave a comment