Skip to content Skip to footer

Kiedy chorują tętnice

Miażdżyca nazywana bywa dżumą XXI wieku. Razem z niewydolnością serca, która jest często jej skutkiem, odpowiada za 40 proc. zgonów w Polsce. Jak nie dać się miażdżycy i na czym polega jej leczenie?

Wizyta w poradni chirurgii naczyniowej

Kiedy skutki miażdżycy, która polega na odkładaniu się w naczyniu krwionośnym złogów tłuszczowych, zamykających jej światło, są początkowe, wystarczy, że pacjent przyjmuje leki, niedopuszczające do zaostrzenia stanu tętnic. Przepisze je nam na receptę chirurg naczyniowy katowice czy też Wrocław są terenem działania tego rodzaju specjalistów.

Gdy objawy – zaburzenia koncentracji i pamięci, duszności, problemy z bólami kończyn, zadyszka przy niewielkim ruchu – są już ostre, medykamenty nie wystarczą. Potrzebne są badania, które zleci poradnia chirurgii naczyniowej katowice:

– USG dopplerowskie,

– rezonans tętnic,

– tomografia komputerowa tętnic.

Chirurgia naczyniowa katowice – rodzaje operacji

W tym mieście uzyskamy pomoc w postaci operacji, niwelującej skutki działania miażdżycy na naczynia krwionośne. Jednym z jej rodzajów jest balonikowanie (angioplastyka), czyli wszczepienie w tętnicę rozszerzalnego balonika, który udrożni zatkane światło.

Są też inne inwazyjne sposoby, których konieczność musi stwierdzić doświadczony chirurg naczyniowy katowice Kraków, Rzeszów i inne ośrodki medyczne w południowej Polsce stosują je u osób ciężko chorych na miażdżycę.

To samorozprężalne metalowe stenty, protezy, którymi uszkodzoną część tętnicy doskonale potrafi zastąpić nowoczesna chirurgia naczyniowa katowice pod kątem operacji tego typu nie ustępują jakością szpitalom warszawskim, czy zagranicznym.

Profilaktyka czyni cuda

Aby jednak zakwalifikować się na zabieg angioplastyki, czy wszczepienia stentów, nie wystarczy nam poradnia chirurgii naczyniowej katowice oferują tego typu operacje raczej osobom z zagrożeniem życia, po zawałach, udarach, z tętniakami.

Najkorzystniej jest zadbać o stan zdrowia na tyle, żeby nie poddawać się najbardziej inwazyjnym zabiegom. Lekarze rodzinni i chirurdzy są zdania, że jedzenie warzyw i owoców, dostosowany do wieku i kondycji ruch, rozładowywanie stresu jogą lub medytacją, to najlepsze sposoby, aby utrzymać tętnice i żyły w zdrowiu, a tym samym uniknąć chirurgicznego skalpela.

Leave a comment