Skip to content Skip to footer

Kardiologia w Katowicach

W obecnych czasach, kiedy ludzie są zabiegani, znerwicowani i zestresowani choroby serca i układu krążenia są na porządku dziennym. Coraz więcej ludzi dostaje zawału lub udaru. Rola lekarzy kardiologów jest nieoceniona.

Historia kardiologii

Kardiologia jako samodzielna dyscyplina nauki jest znana stosunkowo od niedawna, bo od początku dwudziestego wieku. Wtedy to coraz więcej ludzi zaczęło chorować na schorzenia układu krążenia. Oprócz klinik i oddziałów szpitalnych powstawało coraz więcej poradni, a sama kardiologia podzieliła się na kilka podspecjalności, takich jak kardiologia nieinwazyjna, inwazyjna zwana inaczej interwencyjną, kardiologia dziecięca i kardiochirurgia.

Kardiolog Katowice- czym się zajmuje?

W miejscu jakim jest poradnia kardiologiczna Katowice zatrudnia się wielu fachowców. Zajmują się oni diagnozowaniem i badaniem wad serca, kwalifikowaniem do zabiegów operacyjnych, a także przeprowadzaniem badań inwazyjnych i bezinwazyjnych. Do jego zadań należy także otoczenie opieką pacjenta po operacji, a także wsparcie go w czasie rehabilitacji. Każdy dobry kardiolog powinien również namawiać ludzi na badania profilaktycznie i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Poradnia kardiologiczna Katowice

W poradni kardiologicznej w Katowicach zatrudnia się lekarzy kardiologów, którzy przyjmują zarówno prywatnie jak i na fundusz. Świadczą one usługi z zakresu konsultacji kardiologicznych, echa serca, badań EKG, holtera ciśnieniowego, holtera EKG, i testu wysiłkowego. Kardiolog katowice prywatnie oferuje wizyty nawet w tym samym dniu, a wszystko dla dobra pacjenta. Lekarze kardiolodzy nie poprzestają tylko na leczeniu i diagnozowaniu wad serca. Zajmują się także naczyniami krwionośnymi i całym układem krążenia. Nadciśnienie tętnicze i miażdżyca to także choroby, którymi zajmują się kardiolodzy.Dużą popularnością cieszy się możliwość skorzystania z usług, jakie oferuje kardiolog Katowice prywatnie. To co przekonuje ludzi do skorzystania z jego usług to niewygórowane ceny, a także krótkie terminy oczekiwania na wizytę. Gabinety prywatne są świetnie wyposażone, w najnowocześniejszy sprzęt. Nie trzeba również dodawać, że pracują tam doskonali lekarze, którzy mogą pochwalić się ukończeniem najlepszych uczelni, a także tym, ze ciągle się dokształcają, jeżdżą na różne kursy i szkolenia. Wszystko po to, żeby lepiej i szybciej pomóc pacjentom, nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach.

Leave a comment