Skip to content Skip to footer

Jakie zastosowanie ma czystek lekarski?

Niektóre zioła mają wyjątkowo dobre działanie na organizm człowieka, dlatego warto regularnie spożywać napar, który jest z nich przygotowany. Czystek lekarski jest jednym z takich ziół. Nie rośnie w naturze w Polsce, dlatego nie uda się przygotować suszu samodzielnie, trzeba zakupić go w sklepie z ziołami. Czystek zastosowanie to temat, który interesuje wiele osób, dlatego poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto regularnie wypijać napar z czystka.

Czystek zastosowanie

Czystek lekarski ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Co ważne, może być on używany przez wiele osób, ponieważ nie zawiera substancji aktywnych działających pobudzająco na układ nerwowy. Czystek polecany jest między innymi dla osób, które chcą zachować zdrowie i urodę. Posiada bardzo wiele przeciwutleniaczy, pod tym względem jest porównywany nawet do zielonej herbaty. Działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo. Może być zatem stosowany między innymi przez osoby, które cierpią na różnego rodzaju infekcje grzybicze, a także łupież. Z jego naparu można przygotowywać płukanki oraz toniki do przecierania skóry. Jest też rekomendowany dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby górnych dróg oddechowych. Wykazano, że reguluje poziom cukru we krwi i wspiera osoby cierpiące na insulinooporność. Poza tym pomaga nawet w zahamowaniu choroby, jaką jest borelioza.

Czystek właściwości lecznicze

Wspominane szerokie właściwości lecznicze sprawiają, że czystek jest tak popularnym ziołem. Coraz więcej Polaków regularnie wypija napary z czystka, które pomagają we wspieraniu zdrowia, urody. Sam napar z czystka jest bardzo smaczny, delikatny, aromatyczny, dlatego też jego spożywanie jest prawdziwą przyjemnością. Warto spróbować, jak smakuje czystek i wprowadzić go do swojej diety.

Czystek właściwości lecznicze – dawkowanie

Czystek z powodzeniem można pić nawet codziennie. Filiżanka lub 2 naparu bardzo dobrze wpływają na zdrowie człowieka, są polecane nawet w przypadku małych dzieci czy kobiet w ciąży. Jest to związane z tym, że czystek nie posiada substancji aktywnych, które nadmiernie pobudzają układ nerwowy. Reasumując, zakup dobrej jakości suszu z czystka to świetna inwestycja we własne zdrowie. Napar z tego zioła warto pić codziennie.

Leave a comment