Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiedni kolor podkładu?

Jakim miejscu skóry należy sprawdzać kolor podkładu do twarzy? Czy jego skład ma wpływ na jego wygląd i czy trzeba się nim kierować w trakcie zakupów? Na te pytania każda kobieta powinna poznać odpowiedź. Podkłady do twarzy są bowiem różne, tak jak i różne są typy skóry oraz ich koloryty.

Ustalenie typu cery

Pewnym błędem jest koncentracja wyłącznie na kolorze fluidu. Jest on oczywiście ważny, ale równie istotne okaże się jego działanie. To z kolei musi być dobrane do typu cery. A jak ustalić ten typ?

Istnieją trzy podstawowe typy skóry – tłusta, sucha oraz mieszana. Czasami też wyróżnia się jeszcze cerę wrażliwą, alergiczną, dojrzałą bądź problematyczną. Warto zapoznać się z ich charakterystykami i ustalić, z jaką ma się samemu do czynienia.

Uwaga na błędne testowanie produktu

Kobiety zwykle nawet do drogerii udają się w pełnym makijażu, co wiąże się z niemożnością przetestowania podkładu na skórze twarzy bądź szyi. Co wtedy robią? Oczywiście aplikują go bezpośrednio na rękę, bo tak jest najłatwiej. Łatwo nie znaczy jednak dobrze.

Kolor podkładu do twarzy rzeczywiście można sprawdzić na ręce, ale w tym przypadku należy nałożyć go na zewnętrzną część dłoni. Skóra od wewnątrz jest zwykle o kilka tonów jaśniejsza i nie odpowiada barwie oraz tonacji skóry twarzy.

Niezawodna metoda na przetestowanie podkładu

Znacznie lepszym pomysłem będzie jednak przetestowanie produktu na szyi. Aby to uczynić, należy najpierw wybrać trzy testery podkładu o kolorach, które wydają się być najbardziej zbliżone do odcienia skóry. Następnie każdy z nich trzeba zaaplikować przy linii żuchwy i je do siebie porównać.

Kolor podkładu do twarzy powinien zgrywać się z szyją, a nie z twarzą i o tym trzeba zawsze pamiętać. Tylko wtedy kosmetyk doprowadzi do ujednolicenia kolorytu skóry i nie będzie się na niej odznaczać.

Podkłady do twarzy maskujące przebarwienia

Podkłady wpadają też w odmienne tonacje i w zależności od nich mogą radzić sobie z ukrywaniem innych niedoskonałości. W przypadku chęci zamaskowania przebarwień najlepiej szukać kosmetyków o żółtych tonach.

Z kolei totalnym niewypałem będą podkłady wpadające w róż, które jeszcze bardziej spotęgują widoczność przebarwień. Tych należy się wystrzegać. Mogą one dobrze wyglądać wyłącznie na nieskazitelnie gładkiej skórze.

Podkłady do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Leave a comment