Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Cellulit jest zmorą nie tylko pań, które mają nadwagę. Także stosunkowo szczupłe kobiety zauważają go na udach czy pupie. W jaki sposób można z nim walczyć w skuteczny sposób? Najlepiej połączyć kilka efektywnych metod.

Wysiłek fizyczny przede wszystkim

Ruch jest nieodzowny do tego, by pomóc organizmowi rozbijać komórki tłuszczowe umiejscowione pod skórą. Do poprawy stanu skóry przyczynią się już spacery, ale najlepiej wzmóc wysiłki i zdecydować się na co najmniej trzy intensywne treningi w tygodniu. To poprawi metabolizm i sprawi, że tłuszcz będzie się spalał znacznie szybciej.

Oczywiście na efekty ćwiczeń trzeba długo czekać, ale taka cierpliwość się opłaca, ponieważ efekt gładkiej skóry po kilku miesiącach treningów może zaskoczyć. Dodatkowo warto pić dużo wody, unikać żywności przetworzonej i cukrów prostych. Dla poprawy efektów można podać się takiego zabiegowi, jak karboksyterapia.

Jakie są zalety karboksyterapii?

Przede wszystkim pozwala skutecznie walczyć z cellulitem, ponieważ przyczynia się do rozpadu komórek tłuszczowych w miejscu podania preparatu dwutlenku węgla. Zabieg polega na wstrzykiwaniu go w miejsca objęte cellulitem. Karboksyterapia musi być przeprowadzona w kilku seriach, po których następuje przerwa. Później raz do roku należy się poddać zabiegowi przypominającemu.

Zaletą karboksyterapii jest z pewnością fakt, że nie jest ona inwazyjna oraz praktycznie nie boli. Po zabiegu można wrócić do pracy. Dwutlenek węgla podaje się w okolice ud, bioder, pośladków, ale także ramion, jeżeli tam występuje cellulit. Do zabiegu nie trzeba się też specjalnie przygotowywać. Wystarczy konsultacja lekarska przed wstrzykiwaniem.

Jak poprawić efekty karboksyterapii?

Po jakimś czasie, kiedy zniknie opuchlizna, zaczerwienienia czy też siniaki, można dodatkowo skorzystać z masaży antycellulitowych. Przede wszystkim w dalszym ciągu trzeba się ruszać. Walce z cellulitem sprzyja jazda na rowerze, bieganie czy też basen. Najlepiej wybrać aktywność, którą się lubi.

Dla wielu pań może być to na przykład taniec, który doskonale ujędrnia ciało nóg i poprawia spalanie zalegających komórek tłuszczowych. Samochód warto zamienić na rower lub piesze wycieczki zaś windę na schody.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Leave a comment