Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie chronić się dzięki żelom dezynfekującym?

Ogólnoświatowe perturbacje spowodowane masowymi zakażeniami COVID-19 sprawiły, że jak nigdy przedtem, uwaga ludzi skupiła się na higienie i utrzymywaniu dystansu społecznego. Ludzie chronią się na różne sposoby używając maseczek, rękawiczek i żeli antybakteryjnych oraz dezynfekujących. Nie znaczy to wcale, że zawsze są mniej narażeni na zakażenie.

Dlaczego stosowanie środków ochrony może nie być skuteczne?

Mówiąc krótko i obrazowo, dotykanie okolic twarzy i nosa brudną rękawiczką niczym się nie różni od dotykania brudną dłonią. Należy wiedzieć jak używać maseczek, rękawiczek oraz czym się różnią żele antybakteryjne od żeli dezynfekujących. Choroba COVID-19 jest wynikiem zakażenia wirusem. Nie wchodząc w zbędne i skomplikowane szczegóły wiedzy medycznej, wystarczy wiedzieć, że inaczej się zapobiega i leczy choroby spowodowane przez wirusy, bakterie i grzyby.

Żele antybakteryjne a dezynfekujące

Jak nazwa wskazuje, żele antybakteryjne są skuteczne w eliminowaniu bakterii z powierzchni skóry. Natomiast środki dezynfekujące mają szersze działanie i działają na bakterie, wirusy, grzyby oraz dodatkowo posiadają właściwości drożdżakobójcze. Dobry środek nie może stanowić zagrożenia sam w sobie, dlatego należy upewnić się, że stosowany produkt nie zawiera w swoim składzie szkodliwego triklosanu. Środkiem, który spełnia te kryteria jest Żel dezynfekujący vimedin.

Inne zalety żelu dezynfekującego Vimedin

Spora część osób skarży się na podrażnienia skóry dłoni wywołane przez silnie działające żele dezynfekujące. Mając na uwadze te problemy, producent żelu Vimedin wzbogacił swój produkt o kojący wyciąg z rumianku. Środek ten swobodnie może być stosowany w przychodniach, zakładkach fryzjerskich i wszędzie tam. gdzie na co dzień przewija się mnóstwo osób. Nie należy mylić również środków do dezynfekcji dłoni ze środkami do dezynfekcji powierzchni przedmiotów użytkowych. Środki do dezynfekcji powierzchni mogą bardzo mocno podrażniać skórę oraz być wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Natomiast dezynfekcja przedmiotów za pomocą produktów przeznaczonych do stosowania na skórze, może nie być wystarczająco skuteczna lub uszkadzać powierzchnię mebli, narzędzi etc.

Leave a comment