Skip to content Skip to footer

Jak przebiega depilacja laserowa bikini

Strefa bikini jest miejscem, które niechętnie golimy. Jest bardzo wrażliwa na skaleczenia, podrażnienia, i trudna w manipulowaniu tam maszynką. Dlatego lepszym, a przede wszystkim skuteczniejszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku depilacja laserowa okolic bikini Warszawa.

Dla kogo taki sposób depilacji?

Tę metodę depilacji wybierać powinny w szczególności panie, które borykają się ze zbyt ciemnym, gęstym owłosieniem. Taki rodzaj owłosienia trudno jest golić maszynką jednorazową. Po jednym dniu włoski odrastają, tworząc nieestetyczne czarne kropki na powierzchni, a przy tym kłując i drapiąc. Niestety, golenie włosków w tym miejscu może się skończyć także ich wrastaniem, podrażnieniami, czy nadkażeniem skóry, co w rezultacie daje nieefektowne czerwone krosty.

Depilacja będzie najskuteczniejsza u pań z bardzo ciemnymi włoskami, gdyż melanina w nich zawarta dobrze reaguje na wiązki światła. Panie o włosach blond lub rudych raczej nie skorzystają na tej metodzie, jednak u nich włoski nie są aż tak bardzo widoczne.

Przebieg depilacji

Przed zabiegiem klientka zostanie poinformowana o przeciwwskazaniach oraz o tym, czego nie powinna się podejmować na kilka dni przed zabiegiem oraz tuż po nim. Mowa tu o zażywaniu konkretnych grup leków, stosowaniu podrażniających kosmetyków, czy goleniu, a także kontakcie ze słońcem.

Na niewielki obszar skóry zostanie skierowane specjalne urządzenie emitujące wiązkę silnego światła bezpośrednio na owłosioną skórę. Po jakimś czasie włoski samoistnie wypadną i więcej się nie pojawią, ale zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie dla pewności. Głębokość depilowania zależy od pacjentki i jej osobistych preferencji. Bikini głębokie to całkowite usunięcie owłosienia, również z warg sromowych większych, czyli tak zwana depilacja brazylijska.

Gdzie wykonać depilację?

To zabieg, który wymaga zachowania pełnej dyskrecji i profesjonalizmu, by nie wystąpiły po nim powikłania, Dlatego też należy się na niego udać do salonu, który bardzo poważnie podejdzie do nas jako klientek. Salon powinien cieszyć się ogólną dobrą renomą, warto więc zerknąć na opinie o nim w Internecie.

Również Ty sama musisz dobrze się tam czuć jako pacjentka – poważana i szanowana. Wybierz salon, w którym pracownice nie wstydzą się swoich osiągnięć i wykształcenia, więc chętnie się nim chwalą, na przykład wywieszając na ścianach odpowiednie certyfikaty. Często to one świadczą o jakości gabinetu, w którym zamierzamy się poddać zabiegowi. Jeśli cokolwiek w gabinecie wzbudzi Twoją niepewność – pytaj lub nawet rezygnuj z zabiegu!

Leave a comment