Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo dbać o skórę wokół oczu?

Piękne spojrzenie to jeden z najważniejszych wyznaczników atrakcyjności. Warto o nie dbać, nie tylko wykonując powiększający optycznie oczy makijaż, ale przede wszystkim troszcząc się o skórę. Cera w tych okolicach jest wyjątkowo delikatna i podatna na podrażnienia. Niewłaściwie pielęgnowana szybko się starzeje, a wiotczejące powieki to jeden z głównych objawów widocznego postarzenia. Jak dbać o skórę wokół oczu? Kiedy zacząć stosować krem pod oczy i jakie produkt wybrać?

Codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu – o czym pamiętać?

Skóra wokół oczu jest cieńsza niż w innych partiach skóry. Przez to jest znacznie bardziej wrażliwa, podatna na uszkodzenia. Jak ją wzmocnić? Najważniejsze to dbać o jej dobrą kondycję, utrzymując odpowiedni stan nawilżenia. Ważne jest, by codziennie usuwać resztki makijażu, a także by do jego wykonywania stosować dobrej jakości kosmetyki dedykowane do tej partii skóry. Im lżejszy korektor czy podkład, tym mniej obciążona skóra.
Jednym z najważniejszych kroków do ładnej, zdrowej skóry wokół oczu jest utrzymywanie jej prawidłowego nawilżenia. Skórę należy nawilżać od wewnątrz, wypijając codziennie odpowiednią dawkę płynów i pamiętając o obecności zdrowych tłuszczy w diecie, a także właściwie pielęgnując ją od zewnątrz. Już dwudziestolatki powinny włączyć w swoją pielęgnację nawilżający krem pod oczy. W kosmetyczce kobiet powyższej trzydziestego roku życia to już totalny must have – krem pomaga łagodzić objawy starzenia i zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek i bruzd.

Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy?

Krem pod oczy to jeden z najważniejszych kosmetyków w codziennej pielęgnacji. W okolicach oczu nie powinno stosować się kremów przeznaczonych do twarzy, a tym bardziej do innych partii ciała, ponieważ są zbyt ciężkie – obciążą delikatną skórę wokół oczu, osłabiając jej kondycję. Dedykowane skórze wokół oczu kosmetyk będzie właściwie ją pielęgnował, pomagając uniknąć podrażnień, nawilżając i redukując objawy starzenia.
Wybierając krem pod oczy, trzeba zwracać uwagę na jego przeznaczenie – zawsze kupując krem dopasowany do wieku i potrzeb. Dwudziestolatce wystarczy lekki krem łagodzący opuchliznę i delikatnie nawilżający, kobiety w wieku dojrzałym powinny wybierać kosmetyki redukujące zmarszczki. Zawsze warto sięgać po produkty kosmetyczne sprawdzonych marek, cieszących się dobrą opinią wśród klientek.

Krem pod oczy znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

Leave a comment