Skip to content Skip to footer

Fotel kosmetyczny na miarę potrzeb

Nie da się ukryć, że fotel kosmetyczny jest sercem każdego salonu piękności. Odpowiednio dopasowany sprawia, że klientki czują się komfortowo, a praca profesjonalnej obsługi jest wygodna i sprawna. Słowem fotel kosmetyczny to niezastąpiony mebel, który ma wiele odmian, rozmiarów i właściwości. Przy wyborze warto rozważyć, na czym naprawdę nam zależy.

Różne typy foteli

Fotele można rozróżniać na wiele sposobów. Najkorzystniejsza oferta dla konkretnego salonu musi uwzględniać przeważające rodzaje usług, lecz także miejsce, estetykę oraz budżet przeznaczony na wyposażenie. Jednym z podstawowych rozróżnień stosowanych przy fotelach kosmetycznych jest sposób regulowania.

Pierwszy typem są fotele regulowane w sposób tradycyjny, czyli manualne. Podnóżek i oparcie są w nich regulowane ręcznie. Ich niewątpliwymi zaletami są lekkość konstrukcji oraz łatwość transportowania. Z pewnością zajmują niewiele miejsca, a po złożeniu można je przechowywać w stosunkowo małym schowku. Prostota konstrukcji sprawia, że to produkty ekonomiczne. Nieco bardziej skomplikowane są fotele hydrauliczne oraz elektryczne.

Pełny profesjonalizm w salonie

Podstawowym dążeniem salonu kosmetycznego jest zwykle profesjonalizm usług oraz zapewnienie komfortu dla klienta. Zastosowanie dobrych foteli sprawia, że oba te cele można w łatwy sposób połączyć. Nie od rzeczy, będzie stwierdzenie, że fotel kosmetyczny świadczy o jakości usług salonu.

W fotelach hydraulicznych funkcje regulatorów pełnią dźwignie. To propozycja dla salonów, których właściciele cenią zarówno styl, jak i wygodę użytkowania. Ważne, by elementy, takie jak podłokietniki były wyjmowane, a dostęp do dźwigni intuicyjny i łatwy.

Pierwsza liga wśród foteli

Miano najbardziej profesjonalnych i użytecznych mebli kosmetycznych dzierżą fotele elektryczne. Te najbardziej funkcjonalne posiadają kilka elektrycznych silniczków, które zmieniają wysokość, a także dopasowują położenie oparcia, ustawiają kołyskę i podnóżek na odpowiednim miejscu. Sterowanie odbywa się przy pomocy pilota. Fotel tego typu ma dość duże wymiary i zapewnia komfortowe użytkowanie. Doskonale sprawdzi się w gabinetach kosmetycznych i salonach SPA, a zabiegi pedicure, wizażu i masaże przebiegną w doskonałej atmosferze.

Fotele kosmetyczne dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.

Leave a comment