Skip to content Skip to footer

Depilacja laserowa light sheer – najważniejsze informacje

Na ten moment nie ma skuteczniejszej metody depilacji od depilacji laserowej light sheer. Urządzenie LightSheer to specjalistyczny laser diodowy, zaprojektowany i stworzony przez firmę Lumenic, umożliwiający trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z dowolnej partii ciała.

Jak to działa?

W pierwszej kolejności lekarz dostosowuje wszelkie parametry urządzenia do potrzeb pacjenta. Laser wysyła liczne wiązki światła, które są pochłaniane przez mieszki włosów i zaraz potem całe to światło przemienia się w energię cieplną.

Ciepło odpowiada z kolei za trwałe zniszczenie struktur wpływających na wzrost włosa – zarówno mieszka, jak i samego włosa. Metoda działa najskuteczniej na te pasma, które akurat są w fazie wzrostu. Najlepsze rezultaty uzyskuje się na włosach ciemnych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Głównym elementem przygotowania do zabiegu jest usunięcie owłosienia – depilacja laserowa light sheer zawsze musi być poprzedzona tym krokiem. Pacjentowi nie wolno natomiast wyrywać włosków pęsetą, ani pozbywać się ich przy pomocy wosku przez ok. 4-6 tygodni poprzedzających planowany zabieg.

Już na miesiąc lub dwa przed zabiegiem należy również zrezygnować z korzystania z solarium oraz opalania skóry. W tygodniu poprzedzającym depilację warto też odstawić wszelkie środki pielęgnacyjne, w których składzie wystąpią kwasy bądź witaminy antyoksydacyjne – A, C i E.

Co robić po zabiegu?

Mimo iż dzięki depilacji laserowej light sheer można zapewnić sobie idealną gładkość nóg i tym samym poczucie komfortu na długi czas, ma ona jednak pewne skutki uboczne. Niepożądane objawy zazwyczaj są dostrzegalne tuż po zabiegu.

Skóra, która została poddana depilacji, może być wtedy zaczerwieniona lub nawet obrzęknięta. Objawy ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni, ale by wspomóc regenerację ciała, warto w tym czasie delikatnie je pielęgnować. Należy też zrezygnować z używania dezodorantów, antyperspirantów i innych intensywnych preparatów.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu?

Ogólnie rzecz biorąc tak, ale jednak istnieją pewne przeciwwskazania do skorzystania z tej metody depilacji. Pierwszą z nich będzie ciąża. Nie należy również korzystać z tego zabiegu w przypadku korzystania z terapii hormonalnej, a zwłaszcza tej wykorzystującej hormony światłouczulające.

Depilacja laserowa light sheer nie jest jest też dobrą metodą dla osób, które cierpią na pewne choroby skóry lub mają poważniejsze problemy z ciałem. Nie należy jej przeprowadzać w przypadku posiadania większych blizn lub ran czy np. łuszczycy.

Leave a comment