Skip to content Skip to footer

Czym jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa jest trwałą metodą usuwania owłosienia, którego chcemy się pozbyć raz na zawsze. Na temat takiego zabiegu krąży wiele mitów, niemniej jednak przed takim zabiegiem warto dowiedzieć się, na czym dokładnie od polega, aby można było wiedzieć, czego się spodziewać.

Epilacja laserowa, czyli co?

Epilacja laserowa różni się od standardowej depilacji tym, że jej efekt jest trwały, tak więc trzeba będzie wykonać wyłącznie zabieg przypominający w określonym czasie. Aby móc cieszyć się gładką skórą bez włosków należy przejść kilka zabiegów w określonym odstępie czasu, tylko w tym wypadku ma to sens. Serie zabiegów można wykupić w dobrych gabinetach kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej. Jak to działa? Światła lasera przenika przez skórę, następnie niszczy cebulkę włosa i niszczy ją. Kiedy można osiągnąć najlepsze efekty? W przypadku posiadania ciemnych włosków oraz jasnej karnacji. Prawda jest taka, że w przypadku epilacji laserowej kluczowa jest ilość melatoniny w cebulce. Ciemne włosy usuwa się lepiej, niż jasne, prawie niewidoczne włoski. Im będą twardsze i mocniejsze, tym lepiej.

Ile zabiegów jest potrzebne?

W tym wypadku nie ma reguły, bo każdy z nas ma inny rodzaj włosa. Tak, czy inaczej pierwsze efekty będzie można zaobserwować dopiero po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Aby móc cieszyć się gładką skórą zabiegi trzeba powtarzać, czyli wykupić je w seriach. Najczęściej niezbędne jest 3-5 powtórzeń.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru salonu kosmetycznego?

oczywiście najważniejszym kryterium, jeżeli chodzi o epilację laserową jest rodzaj lasera. Wybieramy takie miejsca, które są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt. Na takim zabiegu nigdy nie wolno przesadnie oszczędzać. Bo co z tego, że zdecydujemy się na epilację laserową i wykupimy kilka serii, jak nie będą tak skuteczne, jak powinny.

Czy warto zdecydować się na taki zabieg? Bez wątpienia tak! To wygodna, dzięki temu możemy zapomnieć o depilacji i to raz na zawsze. Co więcej, w ten sposób można zaoszczędzić naprawdę całkiem sporo pieniędzy, a nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Epilacja laserowa nie jest oczywiście przeznaczona wyłącznie dla kobiet i bardzo chętnie korzystają z niej również mężczyźni, którzy chcą się pozbyć owłosienia z pleców, pośladów czy klatki piersiowej. Taki zabieg nie jest bolesny i daje bardzo dobre efekty, dlatego bez wątpienia warto w niego zainwestować, mimo że nie należy do najtańszych. Epilacja laserowa to ogromny komfort i dobrze jest w nią zainwestować.

Leave a comment