Skip to content Skip to footer

Czy rękawiczki nitrylowe bezpudrowe chronią przed zakażeniem covidem?

Covid – słowo od dwóch lat najczęściej używane w mediach i naszych codziennych rozmowach. Pandemia, która dotknęła świat zmieniła nasze życie a ochrona przed wirusem stała się zadaniem najważniejszym. Aby w tej kwestii działać skutecznie najlepiej zaopatrzyć się w jednorazowe środki ochrony osobistej, wśród których najważniejsze są rękawiczki nitrylowe bezpudrowe.

Rękawiczki nitrylowe czy z lateksu?

Jednorazowe rękawiczki są wszędzie i zakładają je wszyscy. Do niedawna były nieodłącznym atrybutem stosowanym przez osoby wykonujące zawody medyczne, dzisiaj zakładane są przez wszystkich, którzy rozumieją mechanizmy rozprzestrzeniania się wirusów.

Stosowanie nitrylowych rękawiczek bezpudrowych można postrzegać jako wysoce odpowiedzialne zachowanie obywatelskie – ochrona siebie i innych przed chorobami to bardzo pożądana postawa w tych ciężkich czasach.

Nie wszyscy wiedzą jednak, które produkty z tych dostępnych na rynku są najlepsze? W ofercie można spotkać rękawiczki lateksowe, winylowe, nitrylowe. Wszystkie produkowane są z tworzyw sztucznych i mają podobne właściwości, jednak z tej trójki nitryl wyróżnia się szczególnie.

Zawierające grupę cyjanową nitryle to gumy syntetyczne pozwalające na produkcję rękawiczek jednorazowego oraz wielorazowego użytku o wysokiej odporności na ścieranie, przedarcia, chroniących przed wodą, działaniem kwasów i chemikaliów, tłuszczów.

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe skutecznie chronią przed przenikaniem płynów ustrojowych, dzięki czemu znalazły szerokie zastosowanie w zawodach medycznych. Nitryl jest przy tym elastyczny, niekrępujący ruchów. Dla osób wykonujących precyzyjne zabiegi medyczne, kosmetyczne czy pielęgnacyjne nieograniczanie ruchów manualnych ma kapitalne znaczenie.

Nieprzekonanych do stosowania wyrobów z nitrylu powinna skłonić największa zaleta tego syntetyku: całkowita nieaktywność alergiczna. Nitrylowe rękawiczki bezpudrowe można śmiało polecić wszystkim osobom uczulonym na lateks naturalny i sztuczny.

Rękawiczki z nitrylu a ochrona przed covidem

Skuteczność ochrony jaką przed przenikaniem materiału biologicznego zawierającego wirusy dają rękawiczki nitrylowe bezpudrowe została potwierdzona w laboratoriach i codziennie jest weryfikowana przez miliony osób wykonujących zawody medyczne na całym świecie, bądź pracujących w innych sektorach, gdzie przenoszenie wirusów jest równie prawdopodobne, jak w medycynie.

Na pewno należy polecić nitrylowe wyroby osobom pracującym w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych, salonach tatuażu, gastronomii, przemyśle spożywczym. Ochronę rąk powinni stosować także sprzedawcy oraz klienci sklepów wszystkich branż.

W przemyśle maszynowym i chemicznym czy w warsztatach naprawczych używa się rękawic nitrylowych z pogrubionymi ściankami. Są one bardzo wytrzymałe i jednocześnie elastyczne, bardzo wygodne w użyciu.

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar.

Leave a comment