Skip to content Skip to footer

Coolsculpting – najważniejsze informacje

Katowice to obecnie coraz bardziej prężnie rozwijające się miasto. Nic też dziwnego, że powstaje tu wiele gabinetów medycyny estetycznej oferujących proste i łatwe sposoby na poprawę własnego wyglądu. Co tutaj przede wszystkim można wymienić? Otóż do takich w pełni nowoczesnych metod na pewno należy coolsculpting. Czym on w zasadzie się charakteryzuje? Jakie ma zalety? Jak wykonać coolsculpting Katowice?

Czym jest zabieg coolsculpting Katowice?

Inaczej określany jest on jako kriolipoliza Katowice. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wykorzystuje się tutaj wyjątkową wrażliwość komórek tłuszczowych na zimno.

Zasadniczo zabieg coolsculpting polega na tym, że do fałdki tłuszczu przykładana jest specjalna głowica, która emituje zimno zamrażające i niszczące komórki tłuszczowe. Oczywiście głowica posiada specjalne czujniki, zatem na pewno nie dojdzie tutaj do żadnego nadmiernego wychłodzenia skóry. Zasadniczo w ten sposób zredukować możemy prawie do połowy zawartość tłuszczu w danej fałdce.

Jak wyglądają zalety coolsculptingu?

Oczywiście na pewno trzeba powiedzieć to, że taka kriolipoliza Katowice jest w zasadzie bezpiecznym i zupełnie nieinwazyjnym zabiegiem. Co więcej – w zasadzie to przebiega naprawdę bardzo szybko – nie mamy tu żadnego problemu z jakimś dochodzeniem do siebie itp. Sam zabieg trwa około kilkudziesięciu minut i później można już iść do domu.

Ważne jest na pewno także to, że w zasadzie taki tłuszcz w danym miejscu już tak łatwo nie odrasta. Istotny jest także fakt, że w zasadzie to jednak jest to zabieg przeznaczony raczej dla osób, które dbają o sylwetkę, starają się zrzucić kilogramy, a mimo wszystko niestety utrzymują się ciągle jakieś fałdki tłuszczu w różnych miejscach. Generalnie nie jest to zabieg przeznaczony dla osób z otyłością olbrzymią czy w ogóle z typową otyłością.

Jak wybrać coolsculpting Katowice gabinet?

Cóż w zasadzie nie będzie to wcale takim trudnym zadaniem, ponieważ w zasadzie w każdym miejscu obecnie uda nam się przeprowadzić taki zabieg. Co jest jednak szczególnie istotne to fakt, że każdy coolsculpting musi zostać poprzedzony konkretną konsultacją lekarską. Lekarz wówczas ocenia, czy na pewno nie mamy żadnych przeciwwskazań do danego zabiegu. Warto także podczas wyboru gabinetu nie kierować się tylko i wyłącznie ceną – dużo innych parametrów jak jakość zabiegu, czystość, skuteczność itp. mają znacznie większe znaczenie.

Leave a comment