Nikt nie chce mieć cieni pod oczami. Powodują one, że cała twarz wygląda na niezadbaną, ospałą, zmęczoną a nawet nieatrakcyjną. Na szczęście walka z tym problemem nie jest już tak trudna, jak była jeszcze kilka lat temu. Obecnie gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie przynajmniej kilka zabiegów pozwalających na pozbycie się tego problemu.
Przyczyny powstawania cieni pod oczami.
Każdy jest inny i u każdego może co innego powodować zasinienia pod oczami. Często problem tkwi w ciągłym zmęczeniu i braku snu. Niezdrowy tryb życia, zestresowanie, zła dieta także wpływają na to, że cienie pod oczami są duże i wyraźne.
Niestety, ale typ i grubość skóry pod oczami jest dziedziczna. Im cieńsza jest w tym obszarze, tym bardziej widoczne są naczynia krwionośne biegnące w obrębie oczodołu. Dodatkowo typ czaszki też ma duże znaczenie. Im głębiej osadzone są oczy, tym bardziej wyraźne są zasinienia w obrębie doliny łez.
Cienie pod oczami mogą także wystąpić w wyniku nieprawidłowego odkładania się melaniny w skórze, lub po zbyt częstym opalaniu tego wrażliwego miejsca. Dlatego warto używać kremów z filtrem w słoneczne dni.
Metody usuwania cieni pod oczami.
Obecnie medycyna estetyczna oferuje bardzo dużo zabiegów, które mają na celu usuwanie cieni pod oczami. Pacjentki chętnie decydują się na zabieg mezoterapii igłowej, która polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w skórę pod oczami lub na przeszczep własnego tłuszczu w dolinę łez.
Oba te zabiegi są bardzo bezpieczne, nie powodują efektów ubocznych, nie powodują odczynów alergicznych, a rezultaty utrzymują się od roku ( w przypadku terapią kwasu hialuronowego) do kilku lat ( po przeszczepie własnym tłuszczem)
Terapia laserem frakcyjnym.
Istnieje także metoda, która na celu ma zregenerowanie cienkiej i wrażliwej skóry pod oczami. Użycie lasera powoduje, że włókna kolagenowe napinają się, przez co skóra uelastycznia się, staje się grubsza i przestaje się zapadać. Sprawia to, że naczynia krwionośne przebiegające przez oczodół są mniej widoczne.
Usuwanie cieni pod oczami tą metodą jest bezpieczne, efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się około dwóch lat. Minusem tej metody jest to, że rezultaty nie są widoczne od razu. Dopiero po kilku sesjach można zauważyć pierwsze efekty.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki