Skip to content Skip to footer

Ciekawe formy zabiegów w spa

Ośrodki spa są coraz bardziej popularne wśród osób szukających sposobu na uwolnienie się od napięcia i poszukujących relaksu. Poza najczęściej wybieranymi formami terapii takimi jak tradycyjne masaże ciała i zabiegi na twarz coraz więcej miejsc oferuje ciekawe inne, ciekawe sposoby na odpoczynek. Oto kilka interesujących technik, które są warte poznania i rozważenia podczas kolejnej wizyty w spa.

Masaż Watsu

Ten unikalny rodzaj masażu odbywa się w ciepłej wodzie i łączy taniec, rozciąganie, oraz elementy masażu shiatsu. Terapeuta stale wspiera pacjenta, podczas gdy on pływa i się rozciąga oraz jest kołysany. Kombinacja ciepłej wody i masażu powoduje głęboki relaks i może przynieść korzyści lecznicze dla ciała, ponieważ mięśnie są bardziej swobodne i mogą uwalniać więcej napięcia niż na lądzie.

Masaż gorącymi kamieniami

Gładkie, rozgrzane kamienie o różnych kształtach i rozmiarach, umieszczone na różnych mięśniach lub używane jako przedłużenie dłoni terapeuty do masażu ciała to masaż gorącymi kamieniami oferowany przez większość ośrodków Medica spa w Warszawie. Masaże gorącymi kamieniami mogą różnić się stylem, ale zazwyczaj terapeuta rozgrzewa ciało tradycyjnymi technikami masażu, a następnie wykorzystuje gorące kamienie, aby wspomóc masaż. Ciepło jest głęboko relaksujące i pozwala terapeucie pracować nad napięciem mięśni na najgłębszym poziomie. Terapia ta pomaga poprawić krążenie, łagodzi bóle i zmniejsza stres i niepokój i może być częścią zaplanowanego programu odnowy biologicznej.

Drenaż limfatyczny

Dla osób poszukujących dodatkowej pomocy w procesie odchudzania, poprawić krążenie lub zmniejszyć bóle, ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Medica spa w Warszawie jest drenaż limfatyczny. Jest to delikatny masaż, który koncentruje się na pobudzaniu układu limfatycznego organizmu, zachęcając organizm do eliminowania wszelkich toksyn i odpadów. Jest to coraz bardziej popularna metoda mająca na celu wspomóc osoby starające się o utratę wagi.

Indyjski masaż głowy

W oparciu o uzdrawianie ajurwedyjskie indyjski masaż głowy zapewnia relaks i rewitalizację. Stres często narasta w tkankach, mięśniach i stawach głowy, twarzy, szyi i ramion, więc ta terapia ta ma na celu uwolnienie tego napięcia. Podczas zabiegu siada się na fotelu do masażu, a terapeuta stosuje nacisk na szyję, ramię i skórę głowy, a także od czasu do czasu na twarz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających w Medica spa w Warszawie sposobu na odprężenie i leczenie bólów głowy oraz bezsenności.