Skip to content Skip to footer

Badania genetyczne – jakie mają znaczenie?

Geny są podstawowymi i zarazem najważniejszymi, niezastąpionymi źródłami informacji na temat działania ludzkiego organizmu. Poprzez badania genetyczne Kraków możliwe jest szybkie rozpoznanie wstępnych objawów różnych chorób. Z ich pomocą ocenia się także ryzyko wystąpienia konkretnych dolegliwości. Wiele mamy bowiem schorzeń wywoływanych niemalże wyłącznie przez czynniki genetyczne.

Każdy człowiek jest inny

Nie ma dwóch identycznych kodów genetycznych. Człowiek to odrębna jednostka o indywidualnych cechach. To geny decydują natomiast o tym, jak ten człowiek będzie funkcjonował, jak będzie wyglądał i jak będzie działać każdy poszczególny element jego organizmu. Mamy ogólnie przyjęte określenia na różne choroby, ale – jak pokazują Badania genetyczne Katowice – w rzeczywistości za każdym razem te choroby przebiegają inaczej, bo ich przebieg zależy właśnie od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Żaden lekarz nie powinien zatem posługiwać się gotowymi schematami leczenia. Poprzez badania genetyczne można dowiedzieć się, jak dany wirus czy konkretna bakteria mniej więcej wpłynie na ludzki organizm, ale nie można przewidzieć tej reakcji w stu procentach. Proces leczenia powinien być modyfikowany na bieżąco. Stąd właśnie w jego trakcie badania genetyczne Kraków stają się niezbędne. Pacjent musi wziąć w nich udział na ogół jeszcze przed skorzystaniem z konkretnej terapii, gdyż ta terapia powinna zostać dostosowana właśnie do jego warunków i predyspozycji zapisanych w genach.

Szansa na lepsze leczenie nowotworów

Wciąż nie mamy skutecznego lekarstwa na raka. To właśnie dzięki badaniom genetycznym Katowice ludzie zaczęli jednak żyć dłużej, bo w końcu możliwe stało się szybkie, niemalże natychmiastowe rozpoznawanie pierwszych objawów chorób nowotworowych. Badania genetyczne Katowice nikogo nie wyleczą z raka, ale pomogą go wykryć, a jest to jednak podstawowy warunek udanego leczenia. Właściwa i przede wszystkim szybka diagnoza niejednokrotnie ratowała już ludziom życie.

Jeżeli ktoś wie, że może być narażony na różnego rodzaju choroby nowotworowe bardziej od innych, gdyż takie choroby występowały w jego rodzinie, sam powinien zapisać się na badania genetyczne, aby sprawdzić ten czynnik ewentualnego ryzyka.

Leave a comment