Najczęstsze błędy podczas kupowania kosmetyków dla niemowlaka

W każdej dziedzinie życia zdarza nam się popełnić jakieś błędy. Niestety będą one dotyczyły także pielęgnacji noworodków. Jakie są najczęstsze błędy w zakresie kupowania kosmetyków dla niemowląt? Jakie panują tutaj mity, które koniecznie trzeba obalić?

1) kosmetyki dla dorosłych są te same co dla niemowlaka

Niestety to jest bardzo poważny mit i błąd, jaki możemy popełnić dając dziecku te same kosmetyki co dorosłemu. Dlaczego dziecko potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji?

Otóż przede wszystkim osobne kosmetyki dla niemowlaka biorą się w dużej mierze stąd, że taki mały człowiek nie ma jeszcze za dobrze wykształconych różnych funkcji organizmu. Jego ciało nie wytwarza łoju w takim stopniu, jak ciało dorosłego, skóra potrzebuje innych substancji, a układ immunologiczny nie jest na tyle dojrzały, żeby radzić sobie ze wszystkimi sztucznymi substancjami w kosmetykach dla dorosłych.

Dlatego też dziecko musi mieć własne kosmetyki dla niemowlaka albo kosmetyki dla dzieci naturalne.

2) każde niemowlę potrzebuje chusteczek antybakteryjnych

To jest poważny błąd, który popełnia dzisiaj wiele matek. Chcemy jak najbardziej wyjałowić środowisko, w jakim życie dziecko i używamy przez to wiele chusteczek nawilżanych środków antybakteryjnych itp. W efekcie skóra niemowlaka nie może się prawidłowo rozwijać!

3) naturalne kosmetyki dla niemowląt nie powinny być stosowane

Nic bardziej mylnego. Istnieją specjalne kosmetyki dla dzieci naturalne i tak jak u dorosłych często dają one naprawdę doskonałe efekty. Nie uczulają, zawierają same naturalne substancje, odżywiają i nawilżają, a przecież to właśnie to jest tak bardzo potrzebne, Trzeba tylko podkreślić, że muszą to być kosmetyki naturalne przeznaczone właśnie dla dzieci.

4) naturalne kosmetyki dla niemowląt nie będą się znajdowały w zwykłej drogerii

Oczywiście może nie znajdziemy ich absolutnie wszędzie oraz w wielkiej ilości, niemniej jednak dzisiaj popyt na prawdziwe, naturalne kosmetyki dla dzieci jest coraz większy, dlatego też nie ma żadnego problemu z ich zakupieniem.

Warto tu jednak podkreślić, że można kupować jedynie produkty, o których wiadomo, że zostały odpowiednio przebadane i które mają na to stosowne certyfikaty. Dzisiaj bowiem niestety rośnie liczba różnych oszustów, którzy sprzedają swoje towary jako bio, kiedy wcale one takie nie są.