Skip to content Skip to footer

Wyjątkowy sposób na gładkie nogi

Gdyby zapytać kobiet, który z codziennych zabiegów pielęgnacyjnych wydaje im się niezbędny, ale jest też najbardziej uciążliwy, wiele powiedziałoby, że codzienne golenie nóg. Ale przecież wcale nie musi tak być dzięki depilacji laserowej w Warszawie!

Zabieg, który nie boli

Podstawową zaletą tego zabiegu jest brak bólu podczas jego wykonywania, ponieważ depilacja laserowa w Warszawie nie polega na wyrywaniu mechanicznym włosa razem z cebulką, lecz hamowaniu jego cyklu wzrostu i powodowaniu, że sam wypada. Dzięki temu zabieg depilacji został zredukowany o uczucie bólu do zera.

To bardzo dobra wiadomość dla kobiet, które do tej pory używały maszynki, ponieważ była to jedyna bezbolesna i szybka metoda dająca natychmiastowy efekt. Bolesność depilacji elektrycznej lub woskowania nóg była dotąd dla wielu kobiet nie do przyjęcia, dlatego depilacja laserem zyskała tak szerokie grono zwolenników.

Efekty na długo

Efekt depilacji laserem nie jest tak oszałamiający jak przy jednym pociągnięciu żyletką. Polega on na stopniowym wypadaniu włosków, ale w ich miejscu nie wyrasta już żaden nowy włos. Nie wystarczy jeden zabieg, ponieważ włoski na ciele rosną w różnym tempie, więc należy zaczekać kilka tygodni do czasu odrośnięcia kolejnych, by móc je znów unieczynnić.

Jednak warto poczekać i zaplanować serię 5-7 zabiegów w odpowiednich, bezpiecznych odstępach czasu. Dzięki temu przez kolejnych kilka lat klientki salonów piękności poddające się tej depilacji nie muszą pojawiać się tam na zabiegu usuwania owłosienia!

Komfortowo i bezpiecznie

Bardzo istotne jest, aby wybrać właściwy do zamierzonych rezultatów gabinet, w którym zamierzamy wykonać depilację. Choć depilacja laserowa w Warszawie jest zabiegiem nieinwazyjnym, to urządzenie do emitowania światła laserowego może być w rękach niewykwalifikowanego pracownika „narzędziem zbrodni”.

Aby nie dopuścić do powstawania zaczerwienień, fotouczulenia czy poparzeń, klientka powinna zostać poinformowana dokładnie, jakich leków i ziół fotouczulających nie powinna wcale przyjmować przed zabiegiem, czego się wystrzegać i jak przygotować skórę na taką dawkę światła. Zabieg powinna wykonywać osoba, która posiada do tego odpowiednie, poświadczone dokumentami kwalifikacje, i na sprzęcie, który ma stosowne certyfikaty. Klientka, która ma jakiekolwiek zastrzeżenia co do kwalifikacji osoby wykonującej zabieg, warunków higienicznych pomieszczenia, czy stanu technicznego sprzętu, powinna zgłosić swoje wątpliwości, i gdyby nie zostały one rozwiane – zrezygnować z zabiegu.