Skip to content Skip to footer

Nasturcja o właściwościach leczniczych – co o niej wiemy

Nasturcja to roślina ozdobna, która upiększa nam rabatki w ogródkach i zapełnia doniczki na balkonie i oknie ma wspaniałe właściwości lecznicze. Ratuje zdrowie, skutecznie rozprawiając się ze stanami zapalnymi w naszym organizmie. Jest także świetną dekoracją i przyprawą we wszelkich potrawach. Kto choć raz spróbował nasturcji, stał się jej smakoszem.

Nasturcja właściwości lecznicze – przy czym pomaga?

Właściwości lecznicze nasturcji są cenione wśród naturopatów. Leczy ona bowiem bardzo skutecznie stany zapalne pęcherza oraz nerek. Zatem nie trzeba sięgać od razu po leki z apteki. Warto w pierwszej kolejności skorzystać z naturalnego leczenia nasturcją.

Nasturcja właściwości lecznicze przejawia także przy walce z bólem. Zapalenie ucha środkowego przestaje być bolesne dzięki stosowaniu nasturcji. Roślina ta świetnie łagodzi również bóle mięśniowe. Polecana jest także kobietom, które mają bolesne miesiączki.

Nasturcja ma właściwości także odkażające i warto jej użyć przy zadrapaniach skóry oraz przy wolno gojących się ranach. Jeżeli pojawi się na oku jęczmień, nasturcja także temu zaradzi. Świetnie daje ona sobie radę również z różnymi stanami zapalnymi skóry w tym z łuszczycą.

Dowiedziono także, iż spożywanie nasturcji wpływa na poprawę wzroku. To bardzo dobra informacja dla tych, którzy chcieliby przywrócić ostre widzenie.

Nasturcja jadalna zaostrza smak potraw

Dzięki dodaniu do pożywienia nasturcji jadalnej smak dania będzie bardziej wyrazisty. Roślina ta ma słodko pieprzny smak. Do spożycia nadają się wszystkie części nadziemne jadalnej nasturcji.

Można zatem posiekać łodygi i liście np. do sałatki, a kwiatostany wykorzystać do dekoracji potrawy. Nasturcja jadalna to wspaniały kwiat, który dostarcza nie tylko walorów smakowych. Wpływa ona bowiem także na bodźce wzrokowe.

Ładnie przybrana potrawa jadalną nasturcją pobudza apetyt. Warto zatem podsuwać tak udekorowane kanapki, dania obiadowe i inne niejadkowi, by z chęcią sięgnął po swoją porcję bez grymasów.

Do jedzenia nadają się także nasiona nasturcji. Wspaniale zastępują drogie kapary. Można z nasturcji przygotowywać także aromatyczne herbatki do picia.

Leave a comment