Skip to content Skip to footer

Leczenie nietrzymania moczu – przypadek czy choroba?

Kichanie, kaszel, śmiech. Codzienne odruchy organizmu, które są dla nas normalne. Dla osób, które borykają się z nietrzymaniem moczu mogą okazać się barierą i skutecznym utrudnieniem. Dlaczego? Nietrzymanie moczu jak leczyć, aby proste czynności i odruchy nie były widmem niekontrolowanego dyskomfortu?

Leczenie nietrzymania moczu – wstydliwy problem, który warto podjąć

Mimowolne oddawanie moczu dotyka wielu osób w różnym wieku. Jego początki są bardzo niewinne i często bagatelizowane. Ot, zdarzyło się raz lub kilka. Leczenie nietrzymania moczu jest decyzją, która nie przychodzi łatwo. Dlaczego? Problem tkwi w przyznaniu się do dyskomfortu przed samym sobą oraz lekarzem. Dlatego wiele osób odwleka ten temat do momentu, aż problem staje się duży. Nieprzyjemny zapach, coraz większe i częstsze „przypadki”, uczucie ciągłej wilgoci. Kiedy faktycznie problem staje się chorobą?

Wyróżnia się 3 stopnie nasilenia objawów:

1 stopień – oddawanie moczu gwałtownego wzrostu ciśnienia;
2 stopień – oddawanie moczu podczas umiarkowanego wzrostu ciśnienia;
3 stopień – oddawanie moczu podczas stania, chodzenia lub leżenia.

Kiedy dyskomfort staje się na tyle dokuczliwy, że przeszkadza w codziennym życiu, warto zdecydować się na laserowe leczenie nietrzymania moczu.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – czy należy się go obawiać?

Wiele osób zadając sobie pytanie „nietrzymanie moczu jak leczyć” dociera do metody laserowego usuwania przyczyny problemu. Obawa przed tym zabiegiem jest niepotrzebna. Sama metoda jest bezinwazyjna i nie boli. Jak się ją przeprowadza?

Wiązka lasera podczas zabiegu ginekologicznego skierowana jest na ścianki cewki moczowej obkurczając je i zwiększając napięcie. Sama czynność trwa około 30 minut a efekt jest w krótkim czasie odczuwalny.

Leczenie nietrzymania moczu – zalety

Każdy, kto decyduje się na laserowe leczenie nietrzymania moczu może liczyć na szereg zalet, przywracających życie do normalności. Wśród nich wyróżnić należy:

– nieinwazyjność, bezbolesność i bezpieczeństwo zabiegu;
– brak wymogu rekonwalescencji;
– skuteczność i trwałość efektów;
– rewitalizacja i uelastycznienie ścianek cewki moczowej;
– likwidacja podrażnień i bólu.

Kiedy więc problem dotyka coraz bardziej i częściej, warto się do niego przyznać. Co potem? Podjąć właściwe kroki ku leczeniu i lepszemu życiu.

Leave a comment