Jak sprawić, by dziecko nie bało się dentysty?

Strach przed fotelem dentystycznym to częsta fobia, która nie dotyczy tylko dzieci, ale również dużej rzeszy dorosłych. Do pierwszej wizyty u stomatologa warto się zatem przygotować, tak by kolejne pokolenie z radością i bez stresu dbało o swój piękny uśmiech.

Dobry wybór

Bardzo częstą wątpliwością rodziców jest termin pierwszej wizyty stomatologicznej dziecka. Spotkać się można z wieloma sugestiami, jednak warto pamiętać, że jest to zawsze sprawa indywidualna. O ile dziecko prawidłowo dba o higienę jamy ustnej i nie ma ubytków, z wizytą można poczekać. Zdarza się jednak, że pomimo odpowiedniej pracy rodzica z dzieckiem w domu, konieczne jest założenie plomby nawet 2-3 latkom. Wówczas najważniejszy jest wybór pierwszego stomatologa. Wyszukując np. dentysta Chorzów, warto przeczytać opinie innych pacjentów. Lekarz z dobrym podejściem do dzieci, cierpliwy i empatyczny, sprawi, że mały pacjent ze spokojem przetrwa całą wizytę. Bardzo często wśród rodziców spotkać się można nawet z poleceniami np. dobry stomatolog chorzów dla dzieci i dorosłych.

Wizyta powypadkowa

Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku, gdy pierwsza wizyta stomatologiczna wiąże się z przykrym dla dziecka wydarzeniem. Jeśli powodem wizyty będzie np. ułamanie czy wybicie zębów, wiążące się z bólem i krwawieniem, dentysta Chorzów zmierzyć się będzie musiał z dodatkowym stresem u pacjenta. W takich przypadkach renomowane gabinety stosują m.in. sedację podtlenkiem azotu, specjalne żele czy inne łagodne metody znieczulenia. Pozwala to na zniwelowanie bólu i strachu przed kolejną wizytą.

Protetyka u najmłodszych

Profilaktyka stomatologiczna pozwala na cieszenie się pięknym i zdrowym uzębieniem na długie lata. Niestety zdarzają się przypadki, gdy już u dzieci wymagane jest podjęcie działań protetycznych. Niezależnie od tego czy będą to korony, mosty czy protezy, warto przeszukując ogłoszenia protetyka Chorzów czy stomatolog Chorzów, skupić się na tych gabinetach, które oferują najnowocześniejsze usługi. Cyfrowe dopasowanie, szybkie wykonanie i najwyższej jakości materiały sprawią, że dziecku łatwiej będzie zaakceptować te protetyczne poprawki. Tym bardziej, że jakość protez w naszym kraju, niezależnie czy jest to protetyka Chorzów czy Warszawa, jest już na poziomie światowym.

Warto zapamiętać, że pierwsza wizyta u dentysty nie musi być dla dziecka traumatyczna, nawet jeśli jej powodem jest przykry wypadek. Innowacje stomatologiczne pozwalają na przeprowadzenie leczenia w radosnej atmosferze, a wybór odpowiedniego dentysty da rodzicom gwarancję bezpieczeństwa ich dziecka.