Frezarka podologiczna – niezbędna w gabinecie kosmetycznym?

Dobry gabinet kosmetyczny powinien oferować swoim klientom szeroki zakres usług z dziedziny pielęgnacji. Do oferty oprócz zabiegów na twarz, manicure i pedicure warto włączyć także kompleksową terapię stóp, która pomoże przywrócić i utrzymać ich dobrą kondycję.

Usługi podologiczne w ramach gabinetu kosmetycznego

Choć specjalistycznym diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości stóp zajmuje się lekarz podolog, to nie ma przeszkód by część zabiegów z zakresu podologii oferował także gabinet kosmetyczny.
Kosmetyczka z powodzeniem zastąpi podologa w usuwaniu i leczeniu zmian skórnych związanych ze złą pielęgnacją lub zbyt dużym obciążeniem – pod warunkiem, że dysponowała będzie odpowiednią wiedzą oraz wyposażona zostanie w specjalistyczny sprzęt podologiczny, taki jak frezarka. W ofertę gabinetu kosmetycznego z powodzeniem włączyć można zabiegi takie jak usuwanie odcisków, modzeli czy zgrubiałego naskórka.

Do jakich zabiegów posłuży frezarka podologiczna?

Jeśli gabinet kosmetyczny ma oferować kompleksowe usługi z zakresu pielęgnacji stóp, w jego wyposażeniu obowiązkowo powinna znaleźć się frezarka podologiczna. To specjalistyczne urządzenie pozwoli bezboleśnie i bez naruszania zdrowego naskórka usunąć zgrubiałą skórę i inne zmiany wymagające likwidacji, takie jak odciski czy modzele.
Frezarka pozostaje w kwestii leczenia odcisków i zgrubień niezastąpiona. Inne metody usuwania uszkodzonej skóry powodują dyskomfort, a przede wszystkim przyczyniają się do powstawania mikrouszkodzeń lub wręcz poważnie naruszają skórę, a w konsekwencji utrudniają leczenie. Frezy doskonale ściągają uszkodzony naskórek, przyspieszając regenerację i skracając terapię.

Fezarka na użytek gabinetu kosmetycznego

Wyposażając gabinet kosmetyczny we frezarkę podologiczną, właściciel znacznie większa jego renomę i ma możliwość poszerzenia oferty. Z odciskami czy modzelami, a także problematyczną, zgrubiałą skórą stóp zmaga się wiele osób, które poszukują pomocy w gabinetach kosmetycznych. Dzięki profesjonalnej frezarce kosmetyczka z powodzeniem może zastąpić podologa w leczeniu tego rodzaju problemów dermatologicznych.
Frezarki podologiczne na użytek gabinetów kosmetycznych sprzedają specjalistyczne sklepy z wyposażeniem kosmetycznym. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę, żeby było wykonane z dbałością o detale i miało wysoką jakość. Frezarka powinna wykonywać co najmniej 25 tysięcy obrotów na minutę i mieć możliwość wymiany zużytych frezów. Ważne także, żeby pracowało cicho i płynnie – to zapewni nie tylko lepsze efekty leczenia, ale także zagwarantuje klientowi komfort podczas wykonywania zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Beauty System