Skip to content Skip to footer

Skuteczne leczenie pokrzywki

Pokrzywka na twarzy może niektórych męczyć przez cale życie. Jest to istotny problem zdrowotny, ale również estetyczny. Leczenie pokrzywki opiera się na podawaniu leków antyhistaminowych. Można podawać je w formie maści, jak i w formie tabletek. Poza tym, ważna jest dobra dieta, opierająca się na wiedzy, które składniki pożywienia wzmagają występowanie pokrzywki na twarzy.

Dlaczego leczenie pokrzywki na twarzy jest długotrwałe?
Leczenie pokrzywki na twarzy może być uciążliwe i przez wiele lat może nie przynosić żadnych rezultatów. Wszystko przez to, że czynników, które wywołują pokrzywkę jest bardzo wiele i trudno o trafną diagnozę. O ile problem nie jest wielki, gdy pokrzywka występuje tylko przez kilka godzin dziennie lub gdy po miesiącu znika. Duży problem stanowi ta pokrzywka, która przez wiele lat uporczywie wzmaga się i osłabia. Doprowadza to nie tylko do pogorszenia wyglądu, ale też do zmian osobowościowych związanych z zaniżoną samooceną, szczególnie u kobiet.

Leki antyhistaminowe na pokrzywkę
Osoby, u których zdiagnozowano pokrzywkę, są zmuszone do brania leków antyhistaminowych, dlatego że to właśnie poziom histaminy podwyższa się w organizmie człowieka, który ma objawy pokrzywki. Leki tego typu są dostępne w każdej aptece i można je kupić bez recepty. Zanim jednak sięgniemy po leki antyhistaminowe, warto skonsultować się z lekarzem.

Leczenie pokrzywki w jej nasilonej wersji
gdy pokrzywka ma szczególnie nasilony przebieg, wówczas konieczne jest udanie się do lekarza, który najprawdopodobniej zaordynuje nam glikokortykosteroidów. Niestety jednak, regularne stosowanie tego typu leków może doprowadzać do licznych skutków ubocznych, nie należy przedłużać czasu ich brania.
Gdy pokrzywka ma formę wielkich bąbli, nie należy smarować ich żadną maścią: można doprowadzić do powstania licznych blizn na skórze naszej twarzy.
Zdarza się, że pokrzywka przeradza się w tak silną postać, że zwiększa się okresowa podatność na wystąpienie tak zwanego wstrząsu anafilaktycznego. Gdy objawy zwiastują jego nadejście, trzeba natychmiast dzwonić na pogotowie.

Pokrzywka a inne choroby
Pokrzywka na twarzy daje takie objawy, jak atopowe zapalenie skóry lub pęcherzyca, albo jak kontaktowe zapalenie skóry. Często także różne choroby autoimmunologiczne są przyczyną występowania pokrzywki na twarzy. Aby trafnie zdiagnozować problem i uniknąć brania leków antyhistaminowych bez potrzeby, warto udać się po prostu do lekarza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Leave a comment