Skip to content Skip to footer

W czym może pomóc wenerolog?

Wenerologia jest bardzo ciekawą dziedziną medycyny, która w dużym skrócie zajmuje się po prostu rozpoznawaniem i leczeniem różnorodnych chorób przenoszonych drogą płciową (tzw. chorób wenerycznych). Warto wspomnieć również i o tym, że wenerologia nie jest tak naprawdę samodzielną specjalizacją, ponieważ jest jedynie specjalizacją lekarską, którą zdobywa się wraz z dermatologią. Każdy doświadczony dermatolog Warszawa ma stosowne przygotowanie z wenerologii.

Czym zajmuje się wenerolog Warszawa?

Jak wcześniej zostało wspomniane wenerolodzy zajmują się przede wszystkim diagnostyką i profesjonalnym leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. Mogą to być na przykład choroby spowodowane przez wirusy: infekcja wirusem HIV, infekcja wirusem WZW, infekcja wirusem HTLV czy zwykła opryszczka narządów płciowych. Doświadczony wenerolog Warszawa zajmuje się również leczeniem chorób wywołanych zakażeniem bakteryjnym. Mowa tutaj między innymi o takich chorobach jak np. kiła, rzeżączka, czerwonka, kandydoza, zakażenie grzybami, grzybica czy drożdżyca. Przychodnia dermatologiczna w Warszawie to także idealne miejsce dla tych osób, które zmagają się z takimi pasożytami jak np. pełzakowica, świerzb, rzęsistkowica czy wszawica łonowa.

Kiedy warto udać się do dermatologa – wenerologa?

Do przychodni dermatologicznej w Warszawie należy zgłosić się zawsze w przypadku pojawienia się niepokojących objawów na skórze narządów płciowych. Zaniepokoić powinny nas krosty, zaczerwienienia, wypryski, świąd, owrzodzenia, łuszczenie skóry i bardzo nieprzyjemny ból. Dobry dermatolog warszawa może okazać się bardzo przydatny również w sytuacji, kiedy to zaobserwujemy nieprawidłowe wydzieliny albo bardzo nieprzyjemny zapach z narządów płciowych. Z specjalistycznej porady warto skorzystać również w sytuacji, gdy nasz partner zachorował na dolegliwość weneryczną. Warto wspomnieć również i o tym, że profesjonalną konsultację wenerologiczną mogą zalecić także inni lekarze w sytuacji, gdy będą mieli mniejszy lub większy problem z dokładnym zdiagnozowaniem choroby. Pamiętać należy o tym, że do skorzystania z pomocy wenerologa nie jest potrzebne żadne skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Kto może zostać wenerologiem?

Lekarzem dermatologiem-wenerologiem mogą zostać wyłącznie te osoby, które ukończyły studia medyczne na wydziale lekarskim i odbyły staż podyplomowy. Aby otrzymać licencje należy zdać stosowny Państwowy Egzamin Lekarski. Wymagane jest także odbycie specjalizacji, która trwa 5 lat.